Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Web & Forum gildy RSF
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 05. Záhadný Mandalorian

Goto down 
AutorZpráva
Chris Dash

Chris Dash


Po?et p?ísp?vk? : 168
Join date : 27. 11. 07
Age : 38
Location : Niebelheim

05. Záhadný Mandalorian Empty
PříspěvekPředmět: 05. Záhadný Mandalorian   05. Záhadný Mandalorian Icon_minitimeSun Feb 24, 2008 2:48 am

Záhadný Mandalorian




Corellianská korveta dlouhá 150 metrů se řítila hyperprostorem a ostatní vesmír pro ni ubíhal ve světelných letech jakoby byl vzdálený jen pár metrů. Narozdíl od jiných korvet byla tato plně vyzbrojena a nosila výsostné znaky Povstalecké Aliance. Jeho posádku tvořili piloti, obsluhující personál, vojáci a dva pasažéři, kteří se zrovna nacházeli na můstku.
"Až vystoupíte z hyperprostoru, nesnažte se skrývat. Dál vysílejte na všech frekvencích," řekl jeden z pasažérů pilotům.
"Ano, pane," poslechl pilot. Druhý pasažér se otočil na toho prvního:
"Neříkal jsi, že je Geonosis jen necelý parsec od Tatooine? Zdá se mi, že se nějak vlečeme."
"Co se ti nezdá, Zaku? Vždyť tahle loď má nadsvětelné motory třídy 2, což je dost slušné," oponoval první pasažér.
"Jen to, že cos mě vytáhl z Tatooine, tak uteklo nějak moc času."
První pasažér obrátil oči v sloup. "Puntičkáři," sykl ze sebe Wooden. Podíval se na svého dlouholetého kolegu. Původně letěl na Tatooine pro Amr Zakiho, aby ho zkusil získat pro RSF, ale jakmile se setkali, bylo více než jasné, že zkušený lovec rád přijme. Podle jeho vlastních slov se na jedné planetě nedá s Jabbou vydržet a potřebuje změnu. Také mu vyprávěl o nějakém hochovi, který létá Žebrákovým kaňonem na Tatooine jako ďábel. Žije prý u strýce na farmě a pomáhá mu s hospodářstvím.
"Proč vůbec letíme na Geonosis?" zeptal se Amr Zaki.
"Jednou jsem četl jeden příběh, ale je to jen legenda. Psalo se tam, že Mandalorianský válečník, který bojoval v Mandalorianských válkách před čtyřmi tisíci lety, byl svým národem vyhnán pro porušení jejich kodexu cti. Vydal se tedy na dlouhou cestu, ale nakonec se usadil na Geonosis, kde se sám na několik tisíc let zamrazil do carbonitu," vyprávěl Wooden.
"A ty myslíš, že tam teď bude? Je to přece jen legenda," odvětil Amr Zaki.
"Legendy bývají často pravdivé a já ještě neskončil," odmlčel se. "Když vypukly čistky na rytíře Jedi, byla jedna z nejlepších klonovaných jednotek vyslána do těchto končin, ale už nikdy se nevrátila."
"Ty myslíš, že je zabil on?" zeptal se Amr Zaki.
"Nevím, to můžeme zjistit," odpověděl Wooden.
"Za pár sekund vystoupíme z hyperprostoru, pane," přerušil rozmluvu dvou lovců pilot.
"Jdu si pro stíhačku. Zatím tady vyčkej a hlídej mě z orbitu," řekl Wooden Amr Zakimu a vyrazil k dokovacímu prstenci. "A kdyby se něco stalo, tak mě kryjte," zavolal ještě za sebou.
Za minutku byl ve svém novém X-Wingu a pomalu mířil k rudé planetě. Zapnul komunikátor a začal vysílat směrem k planetě:
"Tady pilot Povstalecké Aliance, hledám ctihodného mandalorianského válečníka jménem Dreik Youx. Podle mých informací by se měl nacházet zde na Geonosis. Prosím, odpovězte." Chvíli čekal na odpověď a pak svou zprávu zopakoval.
"Co mi chcete?" ozvalo se najednou ze sluchátek.
"Chci s vámi mluvit. Osobně," řekl Wooden.
"Tak poleťte. Budu na vás čekat," řekl hlas ze sluchátek a ukončil spojení. Wooden pokrčil rameny a vyrazil se svým X-Wingem ke zdroji vysílání. Byla tam malá přistávací plošina a vedle ní něco, co vypadalo jako jeskyně. Pomalu se chystal na přistání. Jenže smysly ho varovaly a rebelský leader instinktivně stočil loď. Automatická naváděcí střela jen těsně prosvištěla kolem kokpitu. Přidal rychlost a uháněl před raketou, která se elegantně otočila a pomalu se přibližovala ke svištícímu X-Wingu. Po chvíli stoupání začal Wooden rychle klesat. Střela kopírovala dráhu letu stíhačky a přibližovala se stále víc. Leader už mohl zřetelně vidět zarudlý písek a počítat větší kameny, které se na zemi nacházely. Letěl dál, až spatřil kaňon. Ve vysoké rychlosti do něj vlétl. Raketa se za Woodenem řítila v těsném závěsu. Leader uvažoval, jak by se z téhle šlamastyky mohl dostat, ale napadaly ho jen samé šílenosti, jako se nechat zbaběle vystřelit a nechat tak zničit svůj drahocenný X-Wing, který měl jen velmi krátce. Nechal úvah a raději si za letu, který stěžovaly zatáčky a výstupy skal, vyvolal obraz kaňonu. Na něm si všiml, že brzy bude následovat náhlé zúžení, do kterého se tak tak vejde svou stíhačkou. Raději dal nosné plochy X-Wingu do klidové polohy a vyždímal ještě poslední zbytky energie do akcelerace. Už viděl onu štěrbinu a v hlavě se mu naskytl bláznivý plán. Namířil kousek nad bod průletu a několikrát vystřelil svými lasery. To odlomilo několik větších kusů skály a začaly padat skrz štěrbinu.
"Proletím, proletím," drmolil pro sebe Wooden. Byl nervózní a mířil do štěrbiny, ale na to samé místo padalo několik kusů skály. Raketa byla stále blíž a blíž. Leaderovi tlouklo srdce jako o závod, ale snažil se zůstat klidný. Stočil X-Wing na bok, jinak by neproletěl a doufal, že mu bude Síla nakloněna. Naštěstí prosvištěl zúženinou těsně před kameny. Raketa takové štěstí neměla. Narazila do nich a explodovala. Wooden pocítil silnou tlakovou vlnu, ale věděl, že nad automaticky naváděnou střelou vyhrál a hlasitě si oddechl.
Namířil opět směrem k plošině a tentokrát měl zapnuté všechny senzory a všechny smysly na plnou pohotovost. Byl připravený se postavit čemukoliv, ale evidentně už žádné překvapení na něj nečekalo. Přistál na plošině, a když vystoupil, zjistil, že v jeskyni se ukrývá loď typu Ixiyen. Z druhé strany vyšla z domku postava oděná v černé mandalorianské zbroji s blasterovou puškou v ruce. Jistě to byl ten, koho Wooden hledal. Vyrazil mu naproti, ale pro jistotu měl ruku připravenou u své tajné kapsy. Když byli od sebe pouhých několik metrů, oba se zastavili.
"Kdo jste a co mi chcete?" zeptal se nevrle mandalorian.
"Říkají mi Wooden, jsem leader rebelské gildy námezdních lovců. Chceme porazit Impérium, jenž potlačuje svobodu a demokracii v galaxii. Chtěl bych, abyste mi pomohl, ctěný válečníku, odpověděl a raději nepřipomínal předešlý incident.
"Jsem beze cti. Můj lid mne vyhnal pro porušení kodexu cti," odvětil Dreik.
"Tak se přidejte ke mně a získejte svou čest," žádal Wooden. Všiml si, že mandalorian pomalu pozvedává svou zbraň na něj, a tak raději ještě víc zapátral po své tajné zbrani, kterou používal jen ve vyjímečných situacích.
"Nemám zájem bojovat v cizích válkách," řekl Dreik a nyní už mířil na Woodena. Udělal nějaké gesto, což bylo znamení pro jeho kolegy. Ze všech čtyř stran nyní na něj mířily blastery. "Dovolte mi, Woodene, abych vám představil své Komando Delta - Sephiroth, Sev a Scorch," dodal Mandalorian.
"Tak to je ta ztracená klonovaná jednotka," řekl si pro sebe Wooden. Ale Dreik ho slyšel: "Ano, to jsou oni. Pokud je to vše, co jste mi chtěl říct, pak bychom tuto debatu měli ukončit."
To bylo znamení pro Woodena. Bleskově vytáhl z tajné kapsy světelný meč a zažehnul ho a švihnul s ním kolem sebe, aby naznačil, že je připraven se bránit.
"Měl jsem tušení, že jsi Jedi. Nikdo jiný by se s raketou nevypořádal tak snadno," pronesl Dreik Youx. "Odkud máš ten meč?" zeptal se hned na to překvapeně.
"Nejsem Jedi. A ten meč dědí má rodina z generace na generaci," odpověděl Wooden a uchopil pevně rukojeť.
Po těchto slovech sklopil mandalorian svou zbraň a ostatní udělali totéž.
"Teď už vím, že ty jsi osoba, která mi dopomůže získat zpět svou ztracenou čest. Já i má jednotka jsme ti k službám."
Wooden mírně překvapen novým vývojem situace vypnul světelný meč a dal ho zpátky do tajné kapsy.
"Proč jsi se najednou tak rozhodl?" zeptal se zmatený Wooden.
"To je osobní, jednou ti to povím," odpověděl mandalorian. To muselo Woodenovi stačit.
"V tom případě se připravte všichni na odlet směrem k Dantooine. Budu tam na vás čekat," řekl Wooden a vyrazil zpět ke svému X-Wingu. "A vítejte v gildě Rebel Security Force," dodal.
Jednou určitě zjistí důvod, proč se k němu tento záhadný mandalorian najednou připojil a slíbil mu věrnost. Jednou určitě.

Návrat nahoru Goto down
https://rebel-security-force.forumczech.com
 
05. Záhadný Mandalorian
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: =PRIBEH GILDY= :: Vznik gildy-
Přejdi na: