Web & Forum gildy RSF
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 
 

 -. Prolog - Odkaz

Goto down 
AutorZpráva
Chris Dash

avatar

Po?et p?ísp?vk? : 168
Join date : 27. 11. 07
Age : 32
Location : Niebelheim

PříspěvekPředmět: -. Prolog - Odkaz   Fri Aug 08, 2008 11:07 pm

Odkaz     Nevelká tmavá místnost nesla známky toho, že zde již dlouhou dobu nikdo nebyl. Velké množství prachu, které bylo o to víc viditelné v paprscích světla, které se dostávaly přes nános špíny, to potvrzovalo. Přesto pustou místnost poprvé po mnoha letech navštívil člověk. Každým krokem se zvedaly obláčky prachu a opět padaly na zem. Návštěvník se zastavil uprostřed místnosti a pozorně se kolem sebe rozhlédl. Byl to mladý muž středně vysoký, kterému sotva začaly růst na tváři vousy. Měl hnědé vlasy, které, i když nebyly moc dlouhé, mu padaly do zelených očí. Jeho oblečení vypovídalo o jeho výjimečném postavení. To vše podtrhovala ještě věc válcovitého tvaru u jeho pasu. I když se jmenoval Derrien, jeho blízcí mu říkali "Deri". Jako malý vždy toužil stát se rytířem Jedi, ale nebylo to pro něj lehké. Narodil se do kruté doby Yuzzhan Vongských válek, kde byl Nový Řád Jedi po pouhých pár letech existence téměř zničen a mnoho Jediů padlo. Naštěstí se to nadanému Derrienovi vyhnulo a mohl si splnit sen. Nedávno mu sám mistr Jedi Luke Skywalker udělil hodnost rytíře Jedi a Derrienův výcvik pod mistrem skončil.
     Teď mladý rytíř stál uprostřed zaprášené místnosti a hledal nějaké historické artefakty, které by mohly být Novému Řádu Jedi užitečné. Síla ho zavedla sem na Corellii do oblasti, kterou nikdo nenavštěvuje, ale je zde několik chrámů a hrobek, které stojí za to prozkoumat. Derrien se stále rozhlížel kolem sebe, ale Síla ho táhla jen jedním směrem. Vyrazil k malé sošce z neznámého materiálu. Vypadala velmi těžce, ale Derrien jí zkusil zvednout. Ať se namáhal sebevíc, byla opravdu těžká, nebo snad spíše někde zaseklá. Vtom to mladému Jedimu došlo. Pokud tu budou artefakty, které schoval Jedi, pak by se to mělo podařit opět jen někomu, kdo používá Sílu.
     Derrien se tedy nadechl a pomocí Síly prozkoumával sošku. Nakonec nalezl místo uvnitř sošky, kam poslal značné množství Síly. Když tak učinil, zkusil zvednout sošku znovu. Tentokrát šla soška zvednout opravdu snadno, ale ve skutečnosti její spodní část zasahovala asi dva metry do země. Derrien ten materiál nepoznával a nikdy se s ničím takovým nesetkal.
     Pod soškou bylo ukryté tajné tlačítko, na které Derrien rukou nedosáhl, tak opět použil Sílu. Tlačítko cvaklo a naproti Derrienovi se objevil malý otvor, v němž se nacházelo několik věcí. Jedi došel k malému výklenku a viděl svůj objevený poklad. Nejvíce ho uchvátila malá válcovitá věc. Světelný meč měl krásně udělanou rukojeť. Vzal ho do ruky a zkusil aktivační tlačítko. Projela jím vlna vzrušení a úžasu, když se místnost rozzářila. Po chvilce mladý Jedi vypnul meč a dal ho do svého batohu. Další věc v úkrytu, která upoutala jeho pozornost, byla malá krychle. Byl to Jediský holocron. Derrien jich už pár viděl, ale tenhle byl evidentně trochu upravený. Pak zde našel několik datapadů, které byly minimálně půl století staré, a izolované nějaké oblečení. Všechno to dal do svého batohu a dal sošku na své místo. Nějak cítil, že získal vše, pro co přišel, a že to měl být on, kdo měl tyto věci získat. Uzamknul za sebou vchod a vydal se ke svému speederu. Pospíchal. Chtěl být na akademii na Osussu co nejdříve.

* * *


     Když se vrátil na akademii, v oblasti, kde sídlili rytíři Jedi, už pomalu zapadalo slunce. Deri kráčel chodbami chrámu rychle, ale jistě. Byl tu doma, i když zde byli Jediové ve vyhnanství. Nebyla to pro rytíře Jedi dobrá doba. Nová Republika dávno padla a nahrazivší Galaktická Aliance prohrála krátkou válku s novým Impériem. Tentokrát byli rytíři Jedi ušetřeni, ale museli se uchýlit do vyhnanství.
     Mladý Jedi prošel několika chodbami, až došel do nevelké místnosti. Několik Jediů zde meditovalo. Po chvilce rozhlížení spatřil osobu, kterou hledal. Byl to starý, vrásčitý muž, který seděl, měl přivřené oči a klidně oddechoval. Jakmile k němu Derrien zamířil, starý mistr otevřel oči a počkal, až k němu mladík dojde.
     "Mistře," začal Deri.
     "Vítej, Jedi Derriene Dashi. Cítím, že jsi na své misi uspěl," pronesl starý Jedi. Deri sebou trhnul. Takovou formalitu nečekal. To byl asi signál pro to, že se bude něco dít.
     "Ano, mistře. Našel jsem pár zajímavých věcí."
     "Ukážeš mi je?" zeptal se mistr. Derrien přikývl a začal vyndávat z batohu, který měl celou dobu s sebou, věci, jež našel na Corellii. Stařec se na ně díval a ve tváři měl nečitelný výraz. Byla to směsice radosti, smutku a především vzpomínek. Na chvíli převážil smutek, ale nakonec na sobě starý mistr nedal nic vědět. S třesoucíma rukama jemně a s úctou osahával nalezené věci. Nakonec mu v ruce spočinul holocron.
     "Posaď se, Deri," řekl mistr a aktivoval krychli. Ta se rozzářila a vedle dvou sedících mužů se objevil hologram postavy zahalené v černém.
     "Zdravím vás, jsem Revan, strážce a stvořitel tohoto holocronu. Co pro vás mohu udělat?" pronesl dávný Jedi. Derriena to velmi překvapilo. Slyšel o Revanovi v několika příbězích, ale nikdy nečekal, že se mu do rukou dostane jeho holocron.
     "Chceme mluvit s Christienem Dashem," pronesl mistr. Derrienem projela vlna překvapení. Dash? Nějaký předek? Nebo je to jen náhoda? Hologram přikývl, zavlnil se a zmizel. Za okamžik se na jeho místě objevila jiná postava. Derrien si nový hologram prohlížel. Měl na sobě oblečení, které našel společně s holocronem. Až na sestřih vlasů a pár drobností byl velmi podobný Derrienovi. Mladý Jedi se podíval zmateně na mistra. Ten mu ale naznačil, ať pozorně poslouchá. Hologram mezitím přenesl svou pozornost k mistrovi.
     "Zdravím tě, příteli. Co bys rád?" vypadalo to, jakoby to nebyl hologram, ale skutečná postava. Dokonce byl na okamžik vidět úsměv na jinak vážné tváři.
     "Ahoj, Woodene," pozdravil mistr Jedi hologram. Ti dva se tedy dobře znali. Derrien byl velmi zmatený, ale mlčel a poslouchal, aby mu nic neuniklo. "Chci ti představit Derriena Dashe, tvého vnuka," řekl mistr Jedi. Poslední část zdůraznil. "Je čas, aby zjistil něco o galaktické občanské válce a o Rebel Security Force." Hologram přesunul svůj zrak na mladého Jediho a opět se usmál. Tentokrát to byl mnohem výraznější úsměv.
     "Rád tě poznávám, Derriene," pronesl hologram. "Doufám, že jste oba pohodlně usazeni, protože tohle bude dlouhý příběh." Wooden se na chvíli odmlčel. Vypadalo to, že hologram přemýšlí, ale ve skutečnosti program načítal požadované údaje.
     "Tohle je můj předek?" zašeptal směrem k mistrovi mezitím Deri.
     "Ano, říkal si Wooden. Během občanské války proti Impériu vedl gildu RSF," odpověděl starší muž.
     "A vy jste byl s ním v gildě?" ptal se dál mladý Jedi. Mistr přikývl a přenesl svůj zrak k hologramu, který začal mluvit.
     "Jestliže jste připraveni, pak příběh gildy Rebel Security Force začíná..."

Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://rebel-security-force.forumczech.com
 
-. Prolog - Odkaz
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: =PRIBEH GILDY= :: Cesta za svobodou-
Přejdi na: