Web & Forum gildy RSF
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 
 

 13. Jabba's Palace Navždy

Goto down 
AutorZpráva
Chris Dash

avatar

Po?et p?ísp?vk? : 168
Join date : 27. 11. 07
Age : 32
Location : Niebelheim

PříspěvekPředmět: 13. Jabba's Palace Navždy   Sun Jun 15, 2008 2:30 am

Jabba's Palace NavždyVelící místnost Rebel Security Force na Dantooine byla v tuto večerní hodinu jen mírně osvětlená a nacházel se v ní pouze jediný člen gildy, který seděl u displejů a sledoval nové údaje a informace. Vždycky tu někdo seděl a pozoroval dění. Členové se střídali a teď hlídka padla na GuyveRa. Byl to jeden z prvních členů gildy. Viděl, jak se rebelské skupení utváří, sílí a roste. Vždy v minulosti sympatizoval s Rebely, ale nikdy se nedostal k tomu, aby se přidal. Až jednoho dne narazil na dlouholetého kamaráda. S Woodenem se znal ještě dříve, než se stal členem legendární gildy z Jabbova Paláce. Vlastně byli spolu v CorSecu. Jenže ani jeden z nich se tam nezdržel příliš dlouho. Oba dlouhé putování odválo z Corellie, ale opět je dalo dohromady právě v Jabba's Palace.
GuyveR právě četl údaje z ranní mise ve středním pásu, když ho vyrušil zvuk příchozí zprávy. Ihned nechal čtení a jal se zjistit, co je to za zprávu. Zpráva byla jako obvykle zakódovaná, ale kód nesouhlasil s žádným z kódů, které používala Aliance. Zkusil použít i několik dalších kódů, které byly k dispozici, ale nebyl to ani Imperiální kód, ani žádný jiný. Otevřela si ještě třetí sadu kódů, kde byly nepoužívané kódy. Dekódoval zprávu až s pomocí klíče, který zde vložil leader pod označením "Jabba's Palace". Adresát i věc GuyveRa překvapili, tak se raději rozhodl, že s ní půjde rovnou za Woodenem. Stáhl zprávu do přenosného datapadu a vydala se do leaderova pokoje.
Wooden mezitím byl v pokoji a naslouchal obrazu člověka z holocronu. Mluvil velmi vážně o emocích a částečným nesouhlasem v učení rytířů Jedi. Wooden se slovy svého předka souhlasil. Když dávný mistr začal mluvit o užívání Síly v souladu s některými emocemi, tak proslov vyrušilo klepání na Woodenovy dveře. Leader vypnul holocron a odemknul dveře, které se rázem rozevřely. Za nimi stál GuyveR s datapadem v ruce.
"Ahoj Woodene, dostali jsme zprávu, kterou bys měl vidět," řekl GuyveR a podával mu datapad. Wooden četl a z úsměv mu ztvrdnul na tváři.
"GuyveRe," začal Wooden a ještě se stále díval do datapadu. "Obešli všechny členy gildy mimo základnu, kteří byli v Jabba's Palace, aby byli za tři dny ráno na Tatooine v plné pohotovosti. Ty samozřejmě také. Sejdu se se všemi ve skrýši v Mos Eisley. Členy na základně, kteří sloužili pod Jabbou, obvolej comlinkem, ať dorazí do hlavní místnosti přesně za hodinu."
"Hned se do toho pustím," odpověděl GuyveR. Už odcházel, ale zarazil se a ještě se otočil k Woodenovi. "Co se chystá na akci?"
"Lord Jabba Hutt zve všechny své bývalé lovce na malé setkání do svého paláce na Tatooine. Poslechnu si, co nám chce."
"Páni. Všichni členové někdejší nejobávanější gildy v galaxii na jednom místě. Co nám asi Jabba chce?"
"První, co mě napadlo, je likvidace. Bude nás všechny mít na jednom místě, jak jsi podotkl, a může nás všechny naráz zabít, když už mu nesloužíme," uvažoval nahlas Wooden. "Ale tohle by si netroufl, i když je to Hutt. Ale to oba přece víme," usmál se nakonec.
"Pořád velmi jasně. Jdu všechny informovat," řekl a odešel splnit své úkoly.
Wooden zůstal opět sám. Ještě jednou a pořádně si přečetl zprávu od svého bývalého pána, kterému sloužil tak dlouho, ale nebyl na to hrdý. Nicméně byl hrdý na ty, se kterými sloužil. U Jabby se sešla ta správná banda lovců, kteří byli postrachem v galaxii. Nebyl nikdo, kdo by unikl síle lovců Jabba's Palace a jen málokdo se jim mohl rovnat. Po Woodenově odchodu se ale gilda rozpadla a to byl konec dosud nejslavnější gildy. Ale Jabba opět začal soustředit lovce jako nový vůdce celého Kajidicu. Leader RSF byl skutečně zvědavý, co si pro všechny bývalé členy Jabba Desilijic Tiure přichystal. Jak Wooden přemýšlel nad brzkou budoucností, utíkal čas tak rychle, že zbývalo několik minut do schůzky s lovci na Dantooine. Vzal s sebou datapad a vyrazil k jednání. Když dorazil do hlavní místnosti, už tam na něj netrpělivě čekali jeho kolegové.
"Zdravím vás, pánové," začal leader a všichni mu pozdrav oplatili "Svolal jsem vás z jednoduchého důvodu. Dostali jsme zprávu od Jabby Hutta," řekl Wooden a odmlčel se. Ostatní vypadali po právu docela překvapeně.
První se na slovo zmohl Darth Yodus: "A co nám chce?" zeptal s troškou nevraživosti v hlase. Bylo to zcela oprávněné. Yodus byl nějaký čas leaderem Jabbovy nové gildy, ale při odchodu se jej Jabbovi muži snažili odstranit.
"Zve všechny bývalé členy gildy Jabba's Palace do svého paláce na Tatooine," odpověděl Wooden. A v místnosti byla cítit další vlna překvapení.
"A letíme?" zeptal se SkyLuke.
"To záleží na každém z vás," řekl Wooden. "Ve zpráve nestojí, co chce. Může to být past, ale můžu se mýlit."
"Je to docela velký risk," podotknul Manwe Sulimo.
"Proto vám nechci nic přikazovat. Rozhodněte se každý, kdo poletí a vystaví se případnému nebezpečí."
"Na druhou stranu, třeba z toho děláme velkou vědu a nic takového to nebude," přidal se do diskuse Kaos.
"To je pravda," usmál se Wooden. "To je pravděpodobnější. Každopádně ta účast je dobrovolná."
"A ty letíš, Woodene?" zeptal se Amr Zaki. Wooden po chvilce mlčení přikývl.
"Tak na co čekáme? Vyrážíme," zvolal dosud mlčenlivý matrinx, který se asi ještě zcela neadaptoval na to, že je zas ve společnosti lidí a jiných inteligentních tvorů.
"Corellianský frachťák bude připravený ráno," řekl Wooden. "Na Tatooine dorazíme s předstihem několika hodin. Několik dalších členů RSF, kteří sloužili u Jabby se s námi setká už na Tatooine."
"Nepoletíme raději stíhačkami?" zeptal se Manwe.
"Můžete, ale rebelské stíhačky nedoporučuji kvůli prozrazení a navíc by to byly nepohodlně strávené téměř dva dny. Vyrážím v osm ráno. Kdo se chce přidat, ať se hlásí v hangáru v plné pohotovosti před startem." Všichni jednohlasně potvrdili svou účast a začali se zvedat k odchodu. Woodena nepřekvapilo, že se účastní všichni. Je to riziko a výzva, a když letí i leader, tak nemohou zůstat pozadu.
Když všichni odešli, přistoupil Wooden ke GuyveRovi, který měl stále službu a pozoroval monitory.
"Jak Jabba věděl, kam má zprávu poslat?" zeptal se.
"Nevěděl. Odeslal to přes holonet na všechny strany zašifrované."
"Aha, takže si to může přečíst kdokoliv, kdo zná tu šifru?"
"Ano, ale musím uznat, že dešifrovat takovou zprávu není nejlehčí a ani zkušený hacker by to nezvládl za pár dnů."
"Takže tam můžou čekat i naši nepřátelé a my můžeme vlézt do pasti," řekl spíše pro sebe Wooden.
"I to je možnost."
"Dej vědět Dreikovi a týmu, se kterým je, ať hlídají ihned až do našeho odletu okolí Tatooine."
"Ihned mu odešlu zprávu," odpověděl GuyveR.
"A ať zbytek gildy je v pohotovosti někde v systému a bojová fregata má místo pro náš frachťák a několik stíhaček. Musíme být připraveni na všechno," přikázal leader a odešel z místnosti.

* * *


Když byl Wooden zpět ve svém pokoji, měl potřebu všechno udělat a vše zařídit, jakoby trávil poslední večer na základně. Něco uvnitř ho varovalo, že je tu možnost, že se už nevrátí. Musel dopilovat expedici na Yavin IV, chtěl otestovat nový prototyp vylepšeného X-wingu a ještě spoustu se toho musel naučit a dozvědět. A také musí vybrat konečně své zástupce v gildě, kteří by mluvili jeho jménem, kdyby byl pryč nebo kdyby se mu něco stalo. Uvědomil si, že už v tom není sám. Má kolem sebe lidi a další tvory, kteří mu důvěřují. Spolubojovníky, které získal na svou stranu a stranu Povstalecké Aliance. Ať se stane cokoliv, bude se snažit ochránit členy své gildy.
Dnes večer musí zařídit to nejdůležitější, musí vybrat své zástupce a nástupce. Přisedl si ke svému stolu a zapnul svůj osobní terminál. Začal do něj psát:
"Po dlouhých úvahách a intenzivním rozmýšlení jsem se rozhodl vybrat své dva subleadery. Věřím, že svou povinnost budou plnit výborně a pozvednou gildu do míst nejvyšších a dopomohou Alianci zvítězit nad nepřáteli. Těmi dvěma, kteří ponesou své nové břímě jistě s hrdostí a odhodláním, jsou..."
Leaderovi se zatřásly prsty na klávesnici. Možná si těmi dvěma nebyl zas tak jistý. Věděl, co musí udělat nejdřív. Potřebuje si pročistit své myšlenky. A to se mu nejlépe dělalo při malém tréninku. Pokoj měl dost velký na to, aby si pohodlně zacvičil. Jen musel odstranit několik předmětů a pár kusů nábytku, aby mu všechny ty věci nepřekážely. Otevřel schránku ve svém stolu a vytáhl dva malé kulaté předměty, které nastavil na nejvyšší rychlost a aktivoval je. Byly to tréninkové drony téměř totožné s těmi, které kdysi používali na výcvik rytíři Jedi. Drony se zvedly od země a začaly kroužit kolem Woodena. Ten ze své ukryté kapsy vytáhl zděděný světelný meč a aktivoval jej. Woodenem projela jakási vlna nadšení, když viděl tu překrásnou barvu čepele. Také rukojeť byla krásně zručně vyrobena, i když mnohokrát upravována. Drony nastavené na nejvyšší intenzitu začaly pálit cvičné střely na Woodena. Ten ponořený v Síle odrazil první salvu a byl připravený na další nápor. Hlavou mu proběhlo několik myšlenek a vzpomínek na minulost. Drony začaly svou rychlou palbu, ale výstřely pouze narážely do čepele světelného meče. Wooden přestával vnímat výstřely, začal se víc soustředit na celé své okolí.
Při výstřelech vzpomínal na členy své gildy. Viděl obrazy Manweho typicky smějícího se, ale při přestřelce v garáži si počínal profesionálně. Další obraz ukazoval Dreika Youxe, mandaloriana, se kterým se málem utkal na život a na smrt. Další mu ukázal SkyLukea, jak vyskakuje ze svého X-wingu a jásá po vyhrané bitvě. V dalším viděl Kaose, jak dává pevné direkty v bojovém kruhu. Pak mu proběhly hlavou obrazy GuyveRa a Darona, jak spolu cvičí střelbu na dálku a trumfují jeden druhého. Zahlédl Yoduse, který nadšeně létal po Nar Shaddaa. Viděl ještě obrazy dalších, jako byl LaMa.
Ale obrazy najednou zmizely a Wooden si uvědomil, že stojí propocený ve svém pokoji a jeho ruce se mírně třesou, ale stále intenzivně svírají světelný meč. Drony už ukončily svůj program a po třiceti minutách se vypnuly. Deaktivoval světelný meč a uložil drony zpátky na místo. Byl unavený, ale klidný a hlavu měl skvěle pročištěnou. Přistoupil ke stolu a zadal dvě jména. Pak počítačový terminál vypnul a šel se umýt a lehnout si.

* * *


Naposledy upravil Wooden dne Sun Jun 15, 2008 1:36 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://rebel-security-force.forumczech.com
Chris Dash

avatar

Po?et p?ísp?vk? : 168
Join date : 27. 11. 07
Age : 32
Location : Niebelheim

PříspěvekPředmět: Re: 13. Jabba's Palace Navždy   Sun Jun 15, 2008 2:32 amRáno si Wooden přivstal, aby se na vše pořádně připravil. Přečetl si hlášení z noci a hlášení o přípravách k nadcházející cestě, které byly dokončeny. Teď se ještě musel připravit sám. Přes vnitřní část oblečení si nasadil lehké brnění. Bylo velice tenké a odolné jako těžké brnění. Wooden ho získal na jednom vzdáleném světě a několikrát mu zachránilo život. Přes brnění si oblékl ještě oblečení připomínající tomu, které nosili rytíři Jedi před dávnými časy. Mělo speciální skrytou kapsu pro světelný meč. Dlouho čekal na chvíli, kdy nebude muset tuto zbraň skrývat, ale hrdě ji nosit u pasu tak, aby ji každý viděl. Po krátkém váhání meč nestrčil do tajné kapsy, ale připnul k pasu. Opasek s blasterem strčil do batohu, kde měl další věci, bez kterých by se na cestě neobešel. Věděl, že před svými lidmi už svou zbraň skrývat nemusí a na Tatooine si vezme blastery. I když předpokládal, že u vchodu Jabba všechny zbraně zabaví. Nakonec si ještě přehodil plášť, který ukrýval několik vylepšení, a vyrazil k hangáru.
Samozřejmě dorazil první. Jak viděl, loď byla připravena. GuyveR se opravdu činil, když v noci to vše zařizoval. Před Woodenem čekal lehký frachťák, který měl řadu vylepšení. Byl to nejnovější typ z výroby corelliánských loděnic, což byla v arsenálu lodí rebelů vzácnost. Vešel dovnitř a pořádně si loď, ve které stráví následující dva dny, prohlédl. Odložil své zavazadlo a opět sešel z rampy. Za okamžik se přitrousili první členové posádky. Během chvilky dorazili všichni, až na Manweho.
"Asi chce letět sám, tak vyrazíme," řekl Darth Yodus ve své bojové výstroji.
Wooden přikývl a nastartoval motor lodi. Ta rázem ožila.
"Počkejte!" křikl najednou Darth Daron, který přiletěl na základnu v noci a o akci se dozvěděl na poslední chvíli. "Támhle běží."
Wooden se podíval tím směrem a skutečně tam klusal Manwe ve své těžké zbroji s ohromným batohem.
"Co v tom máš? Stěhuješ se?" ptal se nevěřícně matrinx, když Manwe dorazil na palubu.
"Jen pár drobností. To víš, jsem vždy připraven," usmál se Manwe.
"Vždy připraven? Jasně, ty vesmírný skaute," zašklebil se Mantrinx a šel si sednout.
Manwe mezitím ze sebe shodil batoh, až málem prorazil podlahu, a přidal se ke zbylým členům posádky.
"Základno, Force I je připravena ke startu," řekl Wooden do mikrofonu.
"Force I, start povolen," ozvalo se z reproduktoru. Po těchto slovech se lehký frachťák odlepil od země a opustil základnu na Dantooine. Jakmile byla loď z dosahu gravitační studně planety, skočila do hyperprostoru.
"Na Tatooine dorazíme podle palubního počítače za 40 hodin," oznámil Amr Zaki z křesla kopilota.
Všichni členové posádky si odepnuli bezpečnostní pásy a vyrazili nějak se zabavit.
"Dá si někdo partičku sabaccu?" zeptal se matrinx a šibalsky se usmíval.
"Můžeme. Na palubě je určitě balíček nových karet," souhlasil Kaos.
"Kruci, a mě dalo zabrat, než jsem zfixloval ty svoje," řekl smutně matrinx. Jeho poznámce se ostatní v doslechu zasmáli a většina členů šla k hracímu stolku.
"Jdeš hrát taky, Woodene?" zeptal se Manwe.
"Ne, díky. Půjdu na chvíli do kajuty," odpověděl leader a opustil zbytek osazenstva lodi.
"Všimli jste si, že se Wooden nějak změnil?" řekl Kaos, když Wooden odešel.
"Jak změnil?" zeptal se Darth Yodus.
"Nevím," zapřemýšlel Kaos. "Prostě se chová víc vážně, než dřív. Jako by měl na sobě nějaké větší břemeno."
"No, je trochu vážnější, ale to může být i nervozitou. Každý z nás očekává, že se brzo stane něco velkého," připojil se Amr Zaki.
"Wooden a nervózní?" usmál se Manwe. "Hloupost."
"To není všechno," řekl SkyLuke a naklonil se k ostatním nad hracím stolkem. "Na Yavinu jsme s Kaosem viděli na vlastní oči, že použil Sílu."
"Cože?" hvízdl Daron. "Co dělal? Hýbal s předměty?"
"Ne, jen nás ochránil před piranními brouky," řekl Kaos. "Byl to hezký trik," dodal.
"No a co je na tom?" zeptal se Manwe. "Když má světelný meč, tak proč by nemohl používat Sílu?"
"On má meč?" zeptal se nevěřícně matrinx a překvapeně vypadali i ostatní. "Nikdy jsem ho s ním neviděl."
"Vždyť ho má připojený u pasu," opáčil Manwe. "To jste si nevšimli? Nebo jsem zas něco prokecl?" Podíval se na překvapené pohledy okolo, které doprovázelo hrobové ticho. "Aha, takže druhá varianta."
"Náš leader je plný překvapení," řekl po chvilce ticha Yodus. "Ale kdo z nás nemá tajemství, že?" dodal a rozhlédl se po ostatních. Ti mu mlčky dali za pravdu.
"Nebo by to taky mohlo být tím, že skoro vůbec nepije alkohol," nadhodil Manwe, který chtěl odlehčit a nenápadně pozměnit téma.
"To je fakt," připustil GuyveR.
"Pamatujete na ty divoký akce u Jabby?" ozval se Kaos.
"Kdo by nepamatoval? Wooden vždycky něco vyhlásil, co se muselo zapít. Určitě si většinu důvodů vymýšlel," odpověděl Yodus.
"Zajímavý je, jak teď vzpomínáme na minulost a na Jabbu a zrovna za ním letíme," přidal se matrinx, který se doposud soustředil spíše na hru. Ostatní utichli a ponořili se do svých myšlenek na minulost.
"Až nám bude chtít Wooden něco říct, tak to řekne," uzavřel téma po chvíli mlčení Kaos. "Teď nemá cenu se tím zabývat."
"Tak přišli jsme sem drbat nebo hrát?" položil řečnickou otázku SkyLuke. "Rozdávej Manwe. Už jsi zase na řadě."

* * *


Malá kajuta nebyla nijak zvlášť osvětlená, ale to leaderovi RSF vůbec nevadilo. Opět ho přepadly myšlenky na vše, co se v poslední době událo. Ale uvažoval i nad tím, co se může v brzku přihodit. Teď ale zapudil myšlenky na to všechno. Vytáhl ze svého batohu malou krychli, kterou aktivoval. Před ním se objevil obraz osoby, kterou už poznával z předchozího používání Jediského holocronu. Postava chvilku mlčela. Vypadala, jakoby přemýšlela, ale ve skutečnosti se nahrávala paměť z předchozích používání a další informace o uživateli. Po chviličce obraz spustil: "Zdravím tě Christiene Dashi, jsem Revan, strážce a stvořitel tohoto holocronu. Co pro tebe mohu udělat?" Woodena už nepřekvapovalo, že ho obraz nazývá pravým jménem.
"Rád bych pokračoval ve výuce, Revane," odpověděl Wooden.
"Dobrá. Minule jsme skončili..." obraz se odmlčel. Opět vypadal, že přemýšlí, ale nahrával informace z posledního užívání. "Minule jsme skončili u emocí," odpověděl obraz. Opět se odmlčel, aby nahrál informace o tématu a začal vyprávět. Wooden pečlivě poslouchal, co obraz říká.
Hologram dávného Jediho mluvil už přes hodinu s krátkými přestávkami a otázkami z Woodenovy strany, když se ozvalo zaklepání na dveře. Wooden opět vypnul holocron a šel otevřít dveře. Wooden předem věděl, kdo za nimi stojí. Yodusovu auru vycítil hned, jak zapátral Silou.
"Co bys rád?" zeptal se Wooden, když otevřel.
"Můžeme si promluvit?"
"Jistě, pojď dál," pozval ho do kajuty. Yodus si ve stísněném prostoru sedl na konec postele a leader na druhý.
"Víš, mezi členy gildy se začínají vést řeči," začal Yodus.
"Řeči?" zeptal se Wooden. "Jako, že gildu špatně vedu a že na to nemám?"
"Ne, to ne," řekl rychle. "Jak by tě mohlo něco takového napadnout?" Wooden neodpověděl a Yodus raději pokračoval: "Prý ses změnil, máš mnoho tajemství, používáš Sílu a," odmlčela se a upřel zrak k Woodenově pasu, kde spatřil legendární zbraň rytířů Jedi. "a nosíš světelný meč. Možná tě něco tíží."
"Možná," konstatoval tiše Wooden. Věděl, že to měl už Yodusovi říct. Byl to přece jeho kamarád už dlouhou dobu a Yodus si to zasloužil vědět.
"Třeba by sis chtěl s někým promluvit," nabídl mu. Wooden se na něj zahleděl, ale mlčel.
"Máš pravdu," ozval se po chvilce. "Vysvětlení zasloužíte. Promiň." Wooden sklopil zrak. "Povím vám to v Mos Eisley."
Yodus, jindy veselý a povídavý kamarád tentokrát mlčel a sledoval, jestli bude leader ještě pokračovat.
"Víš, i kdyby se moje obavy ohledně Jabbova pozvání nenaplnily, stále je tam několik věcí, kvůli kterým jsem nervózní," začal Wooden. "Bude tam několik lidí..." Najednou se odmlčel a zamyslel. Nebo spíše zavzpomínal.
"Woodene? Kdo tam bude?" vyrušil ho Yodus ze vzpomínek. Ten zamrkal, jakoby byl chvilku mimo. Podíval se na Yoduse a vzpomněl si, o čem mluvil.
"No, několik lidí, které jsem dlouho neviděl. To je všechno," odpověděl rychle Wooden. "Promiň, myslel jsem, že o tom chci mluvit, ale ještě je na to moc brzo," omlouval se.
"To nic. Až si to rozmyslíš, tak mi dej vědět," odpověděl mu, vstal a odešel.
Leader RSF opět osamotněl. Ano, bylo tam několik lidí, které dlouho neviděl. Byli to lidé, jako byl jeho bratr, jeho přátelé Jira the Hitman, badboy a další. Možná tam přijde i někdo další. Ne, nechtěl už na nikoho myslet a nechtěl myslet ani na to, co přijde. Raději opět vzal do ruky holocron a zapnul ho. Opět se před ním objevil obraz a Wooden pokračoval v učení.

* * *


Naposledy upravil Wooden dne Sun Jun 15, 2008 1:37 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://rebel-security-force.forumczech.com
Chris Dash

avatar

Po?et p?ísp?vk? : 168
Join date : 27. 11. 07
Age : 32
Location : Niebelheim

PříspěvekPředmět: Re: 13. Jabba's Palace Navždy   Sun Jun 15, 2008 12:34 pm* * *


Cesta na Tatooine nakonec netrvala zdaleka ani dva dny. Za 37 hodin od startu z Dantooine byli na místě. Přístav Mos Eisley vítal corellianský frachťák Force I jako všechny ostatní vesmírné lodě ledabyle a bez kontroly. Asi i proto přístav lákal zloděje, piráty, pašeráky a další spodinu vesmíru. Avšak více za to mohl významný vliv zločinného bosse Jabby Hutta. A za ním se posádka Force I chystala. Po přistání se připravili na menší výlet. Wooden pečlivě uzamknul loď a vyšel za ostatními. Kousek od přístavu si objednali dva větší speedery, aby se do nich vešli i s veškerým vybavením. Celou dobu se chovali, jakoby k sobě vůbec nepatřili a snažili se splynout s okolím jako správní lovci, což se jim celkem dařilo. Za několik minut vyrazili z Mos Eisley do Dunového moře, kde měl Wooden skrýš, o které věděli pouze členové bývalé Jabba's Palace.
Po hodině svižné jízdy tři speedery vjely do jeskyně. Vchod byl celkem velký a jeskyně se na první pohled zdála velká, ale pustá a po dvaceti metrech končila. Bylo zde jen několik kamenů a kovová věc, která vypadala hodně staře a nefunkčně. Wooden přistoupil vedle oné kovové věci ke stěně a rukou po ní šmátral, jakoby něco slepě hledal. Po několika sekundách se šibalky usmál a odklopil několik centimetrů velké víko, které vypadalo jako kousek stěny. Ukrývalo tajné tlačítko. Wooden ho zmáčknul a vedle leadera se ve zdi objevily dveře, které šel odemknout. Ostatní členové zatím vyndali ze speederů svá vybavení a stroje pokryli krycí plachtou. Wooden si také došel pro věci a pak vyrazil zpět ke dveřím, které se mezitím otevřely. Za nimi byly schody do podzemí. Wooden šel v čele a za ním zbytek posádky. Jejich přítomností ukrytá světla ožila. Za chvilku došli do první místnosti, která vypadala jako velká hala, která občas sloužila pro cvičné boje na blízko. Z haly vedlo několik dveří.
"Domov, sladký domov," zamumlal trošku zahořkle Wooden. "Chovejte se tu jako doma," řekl Wooden svým kolegům a vyrazil k jedněm dveřím. Byla to první slova, která za celou dobu od příletu na Tatooine řekl.
"Je tu někdo, kdo to tady nezná?" zeptal se Yodus.
"Já jsem tu poprvý," ozval se matrinx.
Yodus tedy vzal matrinxe na menší exkurzi Woodenovou skrýší. Zbylí členové si šli zatím vybrat své pokoje.
Dvojčlenná skupinka vstoupila prvními dveřmi do kuchyně.
"Tak to je kuchyň. Wooden tu byl asi před měsícem, takže tu bude dost zásob, kdyby někoho popadla chuť," vysvětlil Yodus a ukázal všechny police a zásuvky, aby matrinx viděl, kde co je. Potom pokračovali chodbou, která měla po stranách několikery dveře.
"Za každými z těch dveří je pokoj. Ty jsou prakticky stejné, takže ani nemusíme dovnitř," řekl Yodus a šel až na konec chodby.
"Tak to je...tělocvična," popsal, ale přemýšlel, jak tuto velkou místnost nazvat. "Tedy jedna ze dvou. Támhle je letecký simulátor, támhle střelecký - jsou tu simulátory na všechno možné," ukazoval k jednotlivým boxům. "Ale většinou spíše cvičíme s reálnými předměty, které jsou v komoře," ukázal směrem k dalším dveřím.
"Teda," vydechl matrinx a rozhlížel se kolem. "Tohle je úžasné místo. Tohle kdybych tak měl na Yavinu IV. Jak to Wooden postavil? A kdy?"
"To nevím. Jednou nás sem prostě pozval. Občas jsme tu měli základnu, když jsme sloužili Jabbovi."
"A to nikoho nezajímalo, jak k tomu přišel?" zeptal se matrinx.
"Zajímalo, ale většinou nás nějak odbyl," bránil se Yodus.
"Našel jsem to tu před několika lety," ozval se za nimi Woodenův hlas. "Byla to skvělá skrýš a vypadala několik staletí opuštěná. Hodně jsem to tu nechal vylepšit," pokračoval leader, když se k němu dvojice otočila. "Rád bych, abyste sem přišli všichni asi za hodinu. Mezitím si můžete vybalit a posilnit se," dodal a vyrazil zpátky ke svému pokoji.
"Něco je s ním v nepořádku," řekl po chvilce matrinx.
"To nevím, on se moc nesvěřuje," odpověděl Yodus. "Už se tu vyznáš. Jdu si vybalit, uvidíme se a hodinu," řekl a odešel.

* * *


Wooden hodinu trávil ve svém pokoji. Utekla mu nezvykle rychle při učení se z holocronu. Také dostal zprávu, že do úkrytu dorazili další dva lovci a úkryt v Dunovém moři se rozrostl o Talona Karrda a Spidyho. Než Wooden vyrazil, připnul si k pasu světelný meč. Naposledy se pořádně nadechl a vyrazil ze svého pokoje do tělocvičny. Jestliže mu hodina utekla rychle, cesta na místo mu připadala nekonečná. Když dorazil, ostatní tam už na něj čekali. Překvapivě byli všichni ve svých zbrojích připraveni k akci. Zastavil se pár kroků před nimi.
"Pozval jsem vás sem, abych vám něco pověděl," začal Wooden. Nikdo se ani nepohnul. Všichni bedlivě poslouchali. "Zítra nás čeká setkání u Jabby Hutta. Nevím, co nám může chtít, ale tam budeme každý sám za sebe. Pokud nám bude třeba něco nabízet, je na každém z vás, jak se zachováte. Pokud se tam budete rozhodovat, co povede vaše kroky z RSF, budu vaše rozhodnutí respektovat." Wooden se odmlčel. "A když se stane cokoliv jiného, co by nás rozdělilo, budu hrdý na to, že jsem až do teď mohl bojovat s vámi po boku, i když se boje ještě pořádně nerozběhly. " Leader ukončil svůj proslov a podíval se zpříma každému do očí. Všichni mu pohled opětovali. Chvíli se nikdo nepohnul, jakoby všichni čekali, co se teď stane. Až nakonec Manwe Sulimo vytáhl svou zbraň, vzal ji do obou rukou, jako by předával předmět.
"Ať se stane cokoliv, vždy budu s tebou, leadeře," pronesl Manwe a sklonil hlavu na znamení úcty a pokory. Po něm vytáhl svůj velký blaster Amr Zaki a udělal to samé. Ostatní je následovali, až před Woodenem stálo všech jedenáct členů se sklopenými hlavami. To leadera tak dojalo, že se mu začaly drát z očí slzy dojetím, ale doufal, že je úspěšně zadržuje. Všichni pomalu zvedali hlavy a sledovali Woodena.
"Slzíš, leadeře?" zeptal se GuyveR a přátelsky se usmál.
"Jen mi něco spadlo do oka," odpověděl Wooden, na kterém bylo znát, že je ještě stále dojatý.
V tuto chvíli zjistil, že se může na tyto členy gildy absolutně spolehnout. Budou stát za ním, ať Jabba nebo kdokoliv jiný vyrukuje s čímkoliv. Poznal, že už to nejsou obyčejní námezdní lovci a žoldáci. V Rebel Security Force se utvořilo něco mnohem víc. Stala se z nich rodina, kde by jeden člen druhého neprodal a nezradil za nic ve vesmíru.
"Jistě," ušklíbl se Kaos, který stále před sebou držel svou vibročepel.
"Děkuji vám..." Wooden se odmlčel a hledal správné slovo. "...přátelé."
Každý z přítomných se teď mírně usmíval. Věděli, že právě teď se mezi nimi utvořilo víc, než jen kolegiální přátelství. Leader mírným gestem ostaním naznačil, aby zastrčili zpět své zbraně a sám pohleděl na tu svou u pasu, které si jistě už všichni všimli. Ostatní předpokládali, že je to vše, co jim chtěl říct a už mu nevěnovali takovou pozornost.
"Nechceš si zacvičit?" navrhl Manwe Kaosovi. Cvičili spolu pravidelně od nedávného incidentu, kdy Manwe rozlil na Kaose ranní šálek něčeho, co mělo člověka, nebo v Kaosově případě Rodiana, probudit a dodat sílu.
"Psst, myslím, že nám Wooden bude chtít říct ještě něco," utišil je Yodus a pohlédl Woodenovi do jeho zelených očí. Ten mu pohled opětoval a Yodus se ujistil, že měl pravdu.
"Ano, je tu ještě jedna věc," začal leader. "Vím, že jste si všichni všimli mého chování." Jejich výrazy mu daly za pravdu. "Určitě jste někdy slyšeli o rytířích Jedi. Možná jste nějakého kdysi i viděli. Byli to moudří tvorové a mocní válečníci. Byli znalí mocného prostředku zvaný Síla. Jediní byli hrozbou pro Palpatina, který také Sílu používá, ale jen k osobnímu prospěchu. Vyvraždil všechny rytíře Jedi i potencionální Jedi. Já se protloukal životem a snažil se na sobě nedat znát, že dokážu ovládat Sílu, jenže nedávno se něco změnilo a já se začal více učit, jak používat Sílu a" natáhl ruku a přivolal si do ní z pasu svůj světelný meč a zažehl ho. "ovládat zbraň rytířů Jedi."
"Páni," ozval se tiše Matrinx.
"Nicméně to přináší velké riziko. Když se o mně dozví císař, pokusí se mě zabít a možná nejen to."
"Takže tohohle se bojíš?" zeptal se Manwe.
"Ne, spíš mám obavy, že tím bude prozrazena celá gilda a celé rebelstvo."
"My se o sebe přece dokážeme postarat," zkusil ho povzbudit GuyveR. "A co může být lepší, než mít na své straně rytíře Jedi?"
"Nejsem Jedi. Neuznávám jejich pohled na Sílu stejně, jako ho neuznával můj otec, jeho rodiče a další moji předkové," řekl ostře Wooden. "Promiňte. Prostě jen umím používat Sílu, ale nejsem tak docela Jedi."
"To nic," usmál se Kaos. "Jak řekl GuyveR, my se o sebe dokážeme postarat."
"Dobře. Děkuji, že jste mne vyslyšeli. To je vše," řekl Wooden.
Ostatní se začali rozcházet, když Wooden ještě za nimi zavolal: "GyveRe, Manwe, zůstaňte tu ještě, prosím," požádal je. Oslovení se otočili zpět a zastavili se kousek od leadera. Ten čekal, až všichni odejdou a pak teprve spustil: "V obou z vás jsem vycítil něco zvláštního, co máte společné. Máte jistý dar. Vlastně takový dar má více členů gildy, ale u ostatních zatím hrozí větší riziko." Wooden se odmlčel a sledoval zmatené výrazy obou lovců. "Jste citliví na Sílu. I když u Manweho s jeho výzbrojí mu bude vždy přednější blaster. I když i tobě může být Síla nápomocná, Manwe."
"Vážně?" zeptali se překvapeně Manwe i GuyveR naráz.
"Ano, vy oba máte schopnost používat Sílu," potvrdil svá slova Wooden.
"Budeš nás učit?" zeptal se bez okolků GuyveR.
"Sám se pořád ještě učím," odpověděl jí Wooden. "Bude mi ještě nějaký čas trvat, než si vůbec sestrojím vlastní světelný meč jako uzavření mého výcviku."
"To nevadí, určitě nás hodně naučíš," žádal Manwe.
"Nerad bych něco zkazil. Nevím, jestli bych byl dobrý učitel."
"Leaderování ti jde, určitě budeš i dobrý učitel," nedal se GuyveR.
"Víte vůbec, co po mě žádáte? Jaké to může mít následky? Pokud něco udělám špatně, může to přihodit zkázu nejen nám, ale komukoliv v okolí."
"My jsme ochotni to riziko podstoupit," řekl Manwe.
"A galaxie potřebuje silné protivníky pro Palpatina," dodal GuyveR.
Wooden si povzdechl. Věděl, že měli pravdu. A čím dříve začnou, tím lépe pro ně.
"Prosím, mistře," žadonil Manwe a zdůraznil právě nové oslovení. Wooden ještě chvíli dělal, že není úplně rozhodnutý, ale ve skutečnosti byl rozhodnutý již delší dobu.
"Dobře," odpověděl po chvilce a Manwe s GuyveRem zajásali radostí. "Podíváme se, jak si vedete v boji na blízko," řekl a došel do komůrky pro cvičný meč. Manwe a GuyveR udělali to samé. Wooden se připravil a naznačil GuyveRovi, aby začal.
"Možná se domníváte, že umíte výborně bojovat. Možná, že umíte, ale brzy poznáte, jak bylo vaše umění bez Síly omezené," začal Wooden a znovu vybídl GuyveRa. Ten vyrazil k útoku, ale všechny jeho rány byly pohodlně zablokovány Woodenovým mečem. Leader zatím zůstal v defenzívě a studoval útoky svého nového žáka. Nejenže hledal slabá místa pro jeho poražení, ale především proto, aby věděl, co všechno bude třeba se naučit. GuyveR se cvičným mečem oháněl výtečně a několikrát Woodena zahnal do těžké obrany, ale drobné chybky se tam našly. Wooden najednou přešel do útoku. Síla byla při něm, takže ho předešlá obrana vůbec neunavila. Přinutil GuyveRa couvat, až po se po několika krocích ocitl u zdi. Pokoušel se vymanit se z obrany, ale Woodenova technika byla na GuyveRa zatím moc. Po chvilce dostal zásah do levé paže a následně jí soupeřova zbraň mířila na hrudník. GuyveR rychle oddechoval a přiznal svou porážku.
"Moc dobrý výkon," pochválil Wooden."Až se v tom zdokonalíš a bude ti pomáhat Síla, tak bych nechtěl stát proti tobě."
"Děkuju, ale dnes mi to nějak nešlo. Musím se opravdu hodně zlepšit."
"Jsi příliš skromný," řekl nakonec Wooden a obrátil pozornost k Manwemu, který se mezitím vysoukal z brnění.
"Mám takový pocit, že ho už nebudu potřebovat," pronesl trošku smutně při pohledu na svou zbroj.
"Tak se předveď. Minule v noci to bylo až moc snadné," ušklíbl se Wooden a zaujal bojový postoj.
"Chci vidět tebe, jak bojuješ, když ještě spíš," odsekl úsměvně Manwe a vrhnul se do útoku. První seknutí šlo na hlavu, jenže Wooden pomocí Síly udělal poměrně velký skok přes Manweho s ohledem na to, že tu měl strop asi čtyři metry. Manwe se otočil a vyrazil za Woodenem. Ten mezitím přistál v kotoulu a bleskově sekl po svém soupeři, který tak tak zabrzdil svůj krátký běh a vykryl úder. Wooden tentokrát začal s útokem. Sérii přesně mířených ran vedených shora následovaly výpady z levé strany.
"Víš Manwe," stihl Wooden říct mezi sérií výpadů. "Mám oproti tobě jednu výhodu," dořekl a pokračoval boji.
"Že používáš Sílu?" tipnul si rychle Manwe.
"Ne, jsem levák," zasmál se Wooden. Zablokoval jeden Manweho úder pustil cvičný meč z pravé ruky a Silou si přivolal GuyveRův, takže teď měl dva. Mezi soupeři následovala krátká pauza.
"Ale s tou Sílou máš taky pravdu," zazubil se Wooden a začal teď oběma meči útočit na Manweho, který přestával stíhat. Wooden začal novou sérii opravdu rychlých výpadů z obou stran. Manwe to už nevydržel a po jednom silném úderu se ocitl na zemi. Wooden mu hbitě vyrazil meč z ruky.
"Ááá, už zase," zanaříkal Manwe.
"Neboj, to se časem zlepší," utěšil ho Wooden. "Každopádně," pokračoval. "Tohle mi jen pomohlo zjistit, jak opravdu ovládáte meč. Až budeme trénovat příště, už to bude se světelným mečem. Ale nebojte," utěšil je, když na něj pohlédli, jakoby říkali, že je na to moc brzo a že by se mohli vážně zranit. "Meče se dají upravit i do tréninkového módu, že při seknutí jen trošku ono místo popálí. Pokud jsem si všiml, tak Manweho meč se tak dá jednoduše upravit."
"Ty máš meč?" zeptal se překvapeně GuyveR.
"Vlastně mám dva," zazubil se Manwe.
"Že jsi mi nikdy nic neřekl," ptal se trošku šokovaně. Než stihl Manwe odpovědět, vložil se do řeči Wooden:
"Vypadá to, že si potřebujete dlouze popovídat. Takže vás tu nechám a půjdu do svého pokoje. Uvidíme se zítra," dodal a odešel.
Dnes se toho pro Woodena událo strašně moc. Svěřil se s některými svými problémy opravdovým přátelům. Našel hned dva... kdo vůbec pro něj jsou Manwe s GuyveRem? Kdyby byl Jedi, tak by to byli padawani, ale on není Jedi. Takže jsou to prostě žáci. Dnešek byl hodně naplněný a Wooden byl hodně unavený, ale ještě měl mnoho práce s holocronem. Potřeboval toho zjistit spoustu o výuce dalších studentů.

* * *


Naposledy upravil Wooden dne Mon Jun 16, 2008 2:17 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://rebel-security-force.forumczech.com
Chris Dash

avatar

Po?et p?ísp?vk? : 168
Join date : 27. 11. 07
Age : 32
Location : Niebelheim

PříspěvekPředmět: Re: 13. Jabba's Palace Navždy   Mon Jun 16, 2008 2:17 pm* * *


Nadešel den setkání. V noci zuřila v Dunovém moři veliká písečná bouře, ale to mělo pouze za následek, že byla částečně zasypána jen horní jeskyně. I přes bouři byla noc v podzemní skrýši klidná. Většina obyvatel spala celou noc. Vzhůru zůstali dlouho jen dva noví žáci, kteří si povídali a pak spolu ještě trénovali, a leader gildy, který měl jako obvykle moc věcí na práci. Studie z holocronu mu zabírala veškerý volný čas, ale naštěstí se to projevilo i kladně, protože našel způsob, jak se dobře vyspat jen za několik málo hodin. Zbytek obyvatel si spokojeně pochrupoval ve svých pokojích a nikoho snad ani nenapadlo, že následující den by mohl být jejich posledním, jak o tom uvažoval Wooden.
Ráno se narozdíl od noci krásně vyjasnilo a venku vál jen mírný vánek. Ve skrýši bylo naopak rušno. Každý se připravoval jako do boje. Všichni chtěli svou zbrojí udělat dojem na ostatní příchozí. Očekávalo se, že se sejde opravdu velké množství lovců z bývalé Jabba's Palace. Možná dorazí i ti, kteří původně pověsili lovení na hřebík. Jabbova pozvánka byla opravdu lákavá.
Wooden si připnul k pasu svůj blaster a meč schoval opět do kapsy. Přes svou napůl zbroj, napůl róbu přehodil svůj vylepšený plášť a vyrazil k východu. U něj čekali už všichni lovci.
Když se všichni chystali vyjít na povrch, bezpečnostní systém oznámil poplach.
"Vetřelec před vchodem?" zeptal se zmateně Darth Daron.
"Podívám se na kameru, kdo to je" navrhl Talon Karrde a vyrazil do vedlejší monitorovací místnosti. "Je tam skutečně jedna osoba," ozval se přes vnitřní comlink. "Je hned vedle dveří a otevírá je. Věděl, že je tam vchod," oznamoval. "Jde dovnitř!"
"Připravte se," rozkázal Wooden a ukryl se vedle vchodu. Ostatní se také skryli. Po chvíli už se dveře se zasyčením otevřely a neznámý návštěvník vstupoval dovnitř.
"Ani hnout!" přikázal Wooden, který se dostal okamžitě neznámému za záda, s blasterem v ruce. Neznámý poslechl a ztuhl uprostřed kroku.
"Prasotucnak!" vykřikl GuyveR, který byl schovaný necelé tři metry před nově příchozím. Vyšel mu naproti a ostatní se začali vynořovat ze svých skrýší.
"Co tu děláš?" zeptal se leader a zasunul svou zbraň. Prasotucnak, dlouholetý člen bývalé Jabba's Palace byl znatelně překvapen.
"Pokládám si tu samou otázku, Woodene" odpověděl a rozhlížel se po všech přítomných.
"Pamatuju si tuhle skrýš, tak jsem se chtěl jen sem podívat, než pojedu k Jabbovi," vysvětloval. A kde se tu všichni berete?"
"Vyrážíme k Jabbovi," odpověděl GuyveR.
"Všichni dohromady?"
"Jistě, všichni jsme členové jedné gildy, tak tam dorazíme spolu," vysvětlil Amr Zaki.
"Vy pracujete pro nějakého velkého zločince?" zeptal se nevěřícně Prasotucnak. Ostatní lovci se rozhlédly na své kolegy a pak všichni najednou propukli smíchu.
"Ne, příteli," řekl Wooden a stále se usmíval. "My jsme gilda Rebel Security Force."
"U prašivýho Ewoka. Vy jste Rebelové?!" hvízdnul.
"Jistě," usmál se Kaos. "A pro koho děláš ty? Nechceš se přidat k nám?" Podíval se na Woodena, který souhlasně přikývl.
"No, teď pracuju sám pro sebe," zamyslel se. "Ano, rád se připojím."
"Vítej," řekl Wooden a rozhlédl se po ostatních. "Přátelé, už musíme vyrazit, nebo přijdeme opravdu pozdě."
Všichni vyrazili zpátky po schodech k ukrytým speederům. Cestou se rozhodlo, že se ještě staví v Mos Eisley, kde měl už čekat na jejich lodi Mantreg. Zastávka byla rychlá, a tak už čtyři speedery vyrazily přímo k Jabbovu sídlu. Netrvalo dlouho a speedery dorazily na místo. Velké masivní dveře se automaticky otevřely a speedery vjely dovnitř. Hlavní chodba byla potemnělá jako vždy a po stranách stály gammorreánské stráže, které nevraživě sledovaly nové návštěvníky. Na konci chodby speedery zaparkovaly vedle několika dalších. Během okamžiku u nich stál Jabbův majordomus Bib Fortuna. Všichni si ještě upravili svou výstroj a Wooden si přetáhl kapuci přes hlavu.
"Vítám vás, vznešení hosté," řekl Twi'lek v huttštině. Všichni naštěstí tomuto jazyku rozuměli stejně jako Jabba a jeho majordomus rozuměli basicu. "Pojďte, prosím, za mnou. Zavedu vás k lordu Jabbovi," pokračoval Bib Fortuna.
"Není třeba," řekl Wooden. "Přece to tu známe dobře."
"Dobrá," odpověděl po chvíli úvah Twi'lek. "Všichni jsou v konferenčním sále." Bib Fortuna od skupinky odešel pravděpodobně k Jabbovi, který se jistě nacházel v přijímacím salónku. Skupina lovců tedy vyrazila do velkého sálu.
"Těšíte se," zeptal se za chůze SkyLuke. "Nebo jste nervózní?"
Nikdo mu neodpověděl. Nervozita u všech byla jasně znát. Za chvilku se setkají s bývalými kolegy. Se spoustou známých a jedněmi z nejobávanějších lovců v galaxii. Před posledními dveřmi se skupinka zastavila. Wooden se otočil na své kolegy a stáhl si z hlavy kapuci.
"Provázej nás Síla," řekl a otočil se zpět ke dveřím. Zhluboka se nadechl a nasadil nekompromisní výraz profesionálního lovce. Když vykročili, dveře se otevřely a dvanáctka lovců vešla dovnitř.
Ve velké místnosti byla spousta lovců všech možných ras. Většinu z nich poznávali. Když procházeli místností až ke svým vyznačeným místům, konverzace utichaly a pozornost všech v místnosti se upřela k nově příchozím.
"To je Wooden," ozývalo se místností. Všichni poznávali svého bývalého leadera, kterého stále měli v úctě.
"Wooden dorazil," vydechl někdo poblíž skupinky. Wooden se svými přáteli se zastavili u svých míst a posadili se. Konverzace se v místnosti opět rozběhla, ale bylo jasné, o kom je nyní řeč.
"Asi budeš hlavní atrakcí, šéfe," řekl SkyLuke, když se k němu naklonil.
"To bych rád věděl, proč?" odpověděl.
"Nediv se. Někteří o tobě neslyšeli hodně dlouhou dobu," přidal se do rozhovoru GuyveR. Wooden přikývl. Nemohl se divit. Byl leader pro všechny tyhle lovce dlouhou dobu a pak po ošklivé hádce z Jabbou odešel. Gilda se téměř rozpadla, protože začali odcházet i další. Někteří šli jinam, někteří svou loveckou kariéru ukončili. Ale tady se sešli téměř všichni.
"A hele, kdo se tu ukázal," ozval se hlas za Woodenovými zády. Ten se za tím hlasem rychle otočil, protože ho samozřejmě poznal, ale nevěřil vlastním očím. Za místem, kde Wooden seděl, stál kezzla, leader gildy Red Hand.
"Bráško!" vykřikl šťastně Wooden a rychle svého bratra objal. "Dlouho jsem tě neviděl. Jak se máš?"
"Nemůžu si stěžovat," řekl kezzla a poplácal svého mladšího bratra po zádech. Wooden si všiml, že kezzlovi po boku stojí další dva lovci, kteří na oblečení měli výsostný znak Red Hand. Byli to Jira the Hitman a badboy - kezzlovi velcí přátelé, kteří s ním odešli od Jabby. "Pánové, rád vás vidím," řekl Wooden a podal svým dvěma starým kamarádům ruku.
"To víš, chtěli jsme se přijít podívat na leadera gildy Rebel Security Force," řekl Jíra tak nahlas, aby to slyšelo co nejvíc dalších lovců. Jestliže před chvilkou utichli z Woodenovy přítomnosti, teď zavládlo hrobové ticho a všechny oči upřely opět zrak na bývalého leadera Jabba's Palace. Wooden si teď připadal jako nahý uprostřed tatooinské pouště. Vlastně uprostřed tatooinské pouště byl, ale nahý rozhodně ne. Po několika vteřinách ticha opět propukly rozhovory a lovci měli další námět k probrání.
Vtom přišel do místnosti twi'lecký majordomus a oznámil, že se lord Jabba o něco opozdí.
"Tak mě něco napadlo," řekl kezzla a šel se postavit k vyvýšenému pultu, který se nacházel vedle místa pro Jabbu.
"Vážení lovci," začal, aby se ostatní utišili. "Jsme zde po dlouhé době opět spolu na pozvání Jabby Hutta. Jelikož máme nějaký čas, navrhuji, abychom se posadili na svá místa a každý krátce o sobě poví, co dělal celou tu dobu, co jsme se neviděli." Ostatní to zjevně zaujalo a všichni se posadili na svá místa.
"Myslíš, že se na nás bude Jabba zlobit, jak jsme mu tenkrát pláchnuli z Nar Shaddaa?" zašeptal Woodenovi po pravém boku Yodus.
"No, Huttové mají dlouhou paměť. Ale snad si to nebude brát osobně. Znáš ho. Je to prostě obchod."
"Také doufám," řekl šeptem Yodus a přenesl pozornost zpět k pultu, kde se střídali lovci. Momentálně bleskmana vystřídal A.C.A.B. Oba hájili zájmy Zannova Consortia. Poté chvíli řečnila Sandra. Mluvila o službě Kajidicu Besadi. Měla tam skvělé profesionály a dobrého leadera. I Wooden slyšel o Vincen-tovi a jeho partě. Uvažoval, že by pro Rebel Security Force byli skvělým přínosem. Následovali jí KaRLoS, AeGlosty a valruth, kteří se zapřísáhli sloužit Crimson Nově. Po nich mluvil Matouch, který momentálně slouží ve Skine Bounty Hunter College, a McSnipp, který je v Red Guard. To Woodenem trošku trhlo. Takže tu byl zástupce imperiální gildy. Ale znal McSnippa, ten by je nezradil. Byli tu i lovci, kteří skončili, jako Virimith, TheChosenOne, ARMY313, gwynbleid a Darkman. Lucas lovil sám pro sebe a pak zde mluvili další a další.
Wooden si všiml jedné osoby. Darth Pierre seděl kousek od něj a poslouchal Prasotucnakovo vyprávění. Všiml si, že se na něj Wooden dívá a usmál se na něj. Ten mu úsměv opětoval. Wooden tiše vstal a vydal se ke svému prvnímu leaderovi.
"Tak přece ses vrátil," řekl Pierre, když se Wooden posadil k Pierrovi.
"Vrátil. Chci pomoct v boji proti Impériu, jak jen to bude možné. A co ty?"
"Já pracuji pro Impérium," odpověděl klidně. Wooden na okamžik zalitoval svých slov. Bylo to docela překvapení. Pierre byl správný člověk a dobrý lovec. Moc si ho nedokázal spojit s Impériem. Kam se poděla asi morálka a charakter?
"Proč?"
"Mám tam pár přátel," odpověděl Pierre celkem v klidu.
Woodena napadla kousavá poznámka, ale raději si ji nechal pro sebe. "Snad na sebe už nenarazíme. Nerad bych stál proti tobě," řekl místo toho.
"Taky doufám. Hodně štěstí."
Tak Darth Pierre se stal sluhou Impéria. Doufal, že všechny své bývalé kolegy nezradil. Ale snad tomu tak nebude.
Jak se tak kolem rozhlížel na všechny známé tváře, začínal si myslet, že trpí paranoou. Tak moc se obával, že se něco stane, ale nakonec to bylo fajn setkání. Jeho tok myšlenek přerušil kezzla: "Jsi na řadě, brácho" šeptal starší bratr.
Wooden vstal a vydal se k pultu. Stále na sobě cítil všechny páry očí. Začal vyprávět o tom, jak se protloukal na Corellii, když mu do života vstoupil bývalý corelliánský senátor. Jak létal po galaxii a sháněl vhodné lovce pro novou gildu. Najednou přerušil svou řeč a zahleděl se na jednu osobu v místnosti. Ona tu byla také. Opětovala mu pohled. Woodena najednou polil studený pot a zatřásl se mu hlas. Rychle své vyprávění ukončil a přenechal pult dalším lovcům, kterých už moc nebylo.

* * *Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://rebel-security-force.forumczech.com
Chris Dash

avatar

Po?et p?ísp?vk? : 168
Join date : 27. 11. 07
Age : 32
Location : Niebelheim

PříspěvekPředmět: Re: 13. Jabba's Palace Navždy   Mon Jun 16, 2008 2:40 pm* * *


Po skončení tohoto úvodního znovuseznamování zůstal Wooden sedět a nezmohl se ani na slovo. Někdo na něj mluvil, ale Wooden vůbec nevnímal.
"Cože?" zeptal se, když začal zase vnímat. Otočil se na osobu, která k němu mluvila, a zjistil, že se dívá do ženské tváře. Jmenovala se Ydar.
"Říkám, že tě ráda vidím," řekla. Stála tam před ním a usmívala se na něj, jakoby nic.
"Aha, nápodobně," odpověděl neutrálně Wooden a snažil, aby se tak i tvářil.
"Co je? Děje se něco?" zeptala se nechápavě.
"Ne, nic," zamumlal. "Jen vzpomínky, hodně vzpomínek. Na některé bych docela rád zapomněl," odpověděl a upřel na Ydar pohled.
"Já..." začala Ydar, ale už nestihla cokoliv říct, protože se ve dveřích objevil sám Jabba Desilijic Tiure.
"Vítejte vznešení lovci," začal svým proslovem v huttštině a doplazil se na své místo a pohlédl na Woodena. "Kdysi jste mi všichni věrně sloužili. Ale z neznámých příčin naše snažení zaniklo." Jabba se odmlčel a opět pohlédl na Woodena. Tím říkal, že on je ta příčina. "Ale nyní stojím v čele celého kajidicu a nabízím vám, abyste opět věrně sloužili ve jménu celé mé rodiny."
Wooden se porozhlédl po místnosti a některé to asi skutečně přesvědčilo, ale naštěstí dosavadní členy RSF to nechalo chladnými. Začala debata lovců ohledně výhod vstupu do služby Huttskému lordovi, které se Wooden nechtěl zúčastnit. Po chvilce debaty, kde několikrát padlo Woodenovo jméno, leaderovi zabzučel komlink. Byl to Mantreg.
"Něco se děje. Dostal jsem zprávu od Sephirotha, že do systému Tatooine vstoupil imperiální hvězdný destruktor a interdikční křižník. Několik raketoplánů lambda směřuje k povrchu Tatooine."
"Kruci," zaklel Wooden. "Byli jsme prozrazeni."
"Asi ano," přitakal Mantreg. "Tým Delta a rebelská jednotka čekají na rozkazy." Wooden se zamyslel.
"Ať vyčkávají. Musíme to ukončit tady dole. Co nejdřív dorazíme k lodi," odpověděl a ukončil spojení. Vstal a došel k pultu.
"Omlouvám se, že ruším debatu, ale dostal jsem zprávu, že u Tatooine se vynořil imperiální destruktor a interdikční křižník. Několik transportních lodí míří na povrch." V místnosti to zašumělo. Wooden počkal, až se lovci uklidní a pokračoval: "Měli bychom přerušit toto setkání a odletět." Otočil se k Jabbovi. "Je mi líto, Jabbo, ale já zůstanu v Rebel Security Force. Pozdravujte mazlíčka Kulíška," řekl a otočil se zpět k lovcům. "Máte třicet minut na to, abyste opustili planetu, Rebel Security Force a jednotka rebelů vás bude krýt."
"Počkej Woodene, taky máme poblíž nějaké lodě," ozval se KaRLoS.
"My samozřejmě také," přidal se bleskman.
"Chcete bojovat?" zeptal se Wooden do místnosti.
"Budeme bojovat," vykřikli lovci jako jeden.
"Dobře, mizíme. Za půl hodiny odlétáme. Uvidíme se ve vesmíru," řekl Wooden a lovci začali ve spěchu odcházet. Pak dal signál lovcům z RSF a všichni vyrazili ke speederům.
Svižnou cestu absolvovali za patnáct minut, ale v Mos Eisley je čekalo nemilé překvapení. Po přístavu už chodili stormtroopeři ve svých bílých zbrojích a kontrolovali doky. Wooden si to zamířil přímo před vchod k jejich doku. Cestou srazil dva stormtroopery. U vchodu rychle vyskočili ze speederů a vydali se k lodi.
"Ani hnout, jste zatčeni," ozval se za nimi filtrovaný hlas. Lovci bleskově odstřelili skupinku imperiálních vojáků a pokračovali ke své lodi. Tam na ně čekal Mantreg, který už uvedl loď do pohotovosti. Za několik okamžiků rychle vzlétla spolu s několika dalšími plavidly.
"Tady Force I, slyšíte mě?" mluvil do mikrofonu Wooden.
"Jasně a zřetelně," ozval se v reproduktoru hlas Sephirotha. "Jaké jsou rozkazy?"
"Ať okamžitě přiletí rebelská jednotka," přikázal Wooden. "Připravte se na boj."
"Přeposílám rozkaz," řekl Sephiroth a ukončil spojení.
"Doufám, že nechceš bojovat s touhle skořápkou," utrousil Kaos.
"Ne, letíme na rebelskou fregatu, kde máme stíhačky," odpověděl Wooden. Po stranách lodi letěly stíhačky Talona Karrda a Prasotucnaka.
"Nějaká nová hlášení, Delto?" zeptal se Wooden.
"Ano, přiletěly čtyři imperiální velkoobjemové křižníky, čtyři lodě třídy Carrack a jeden lehký křižník třídy Strike," odpověděl Sephiroth. "Rebelská jednotka právě vystupuje z hyperprostoru."
"Dostávám hlášení, že jednotky ostatních gild tu budou co nevidět," řekl Manwe od komunikační konzole. Vtom se z hyperprostoru vynořila korveta. Za ní se objevily tři Nebulon-B fregaty, dvě korvety, dělové lodě, několik vyzbrojených frachťáků a spousta X-wingů a Y-wingů. Za nimi se objevila jednotka Red Hand v podobě tří korvet a několika letek stíhaček.
"Tak tohle bude zajímavý," pronesl Matrinx, ale než dořekl, z hyperprostoru se vynořila spousta dalších malých plavidel různých tříd a tvarů.
"Ozývají se někteří lovci z bývalé Jabba's Palace. Jejich posily dorazily," řekl Manwe. "Žádají, abys převzal velení nad spojeneckými jednotkami," dodal. Wooden letěl na plný plyn k jedné z rebelských fregat.
"Vypadá to, že můj X-wing se asi bojů nezúčastní," povzdechl si Wooden. "Odešli jim zprávu, že budu vést akci z naší vlajkové lodi. Spoj mě s kapitánem fregaty, že na můstku budu za 2 minuty," dodal Wooden a navedl frachťák do doku fregaty.
Po vystoupení se Wooden rozloučil s kolegy, kteří usedli do svých stíhacích strojů, a vyběhl na můstek.
"Dobrý den, Woodene," pozdravil kapitán Harven. "Právě přijímáme volání z imperiálního ISD.
"Na obrazovku," řekl Wooden a usadil se do velitelského křesla.
"Tady kapitán Tulad z lodi Emperor II. Vyzývám vás, abyste se všichni vzdali, nebo budete zničeni."
"Tady velitel Wooden, nehodláme se vzdát. Budeme se bránit."
"Jak chcete," řekl imperiální kapitán a ukončil spojení.
"Nafoukanec," zašklebil se Wooden. "Všem lodím, utvořte formaci Nexus," nařídil. Ta spočívala v rychlosti a mrštnosti malých lodí, které budou oslabovat imperiální lodě svými torpédy a silná děla fregat oslabená místa. Jenže tato taktika vyžadovala naprostou přesnost a malé lodě by měly být minimálně zasahovány.
"Impérium vypouští TIE Fightery a TIE Bombery," oznámil jeden z důstojníků.
"Otevřete kanál pro všechny spojenecké jednotky," nařídil Wooden. Důstojník u komunikační jednotky udělal, co nyní velitel Wooden žádal. "Všem lodím. Všichni, kdo jste ve dvou a vícečlenné posádce, zaútočte na nejbližší velký cíl, Rozdělení cílů dostanete podle vaší gildovní příslušnosti na vaše taktické mapy. Všem zbylým stíhačům: Polovina skupiny má na starost chránit větší lodě od TIE Bomberů a TIE Fighterů. Druhá polovina využije veškerý svůj arzenál k oslabení nebo zničení štítů velkých nepřátelských lodí."
Po chvilce posádka rebelské vlajkové lodi New Hope rozdělila stroje do letek a vytyčila jim cíle. Všechny bojové lodě se k sobě rychle přibližovaly a padaly první výstřely.
Bitva začala

* * *


Nově vytvořená eskadra Delta podle několika členů jednotky elitního komanda se řítila vstříc přesile stíhaček TIE. Jenže směsice lodí od Firespray až po moderní X-wingy měla výhodu v lodních štítech.
"Tak jdeme do nich lovci," snažil se vyvolat bojovnou náladu Sephiroth, který nesl označení Delta dvě.
"Hele, nevyhlásíme nějakou soutěž, kdo sestřelí víc Impů?" nadhodil Manwe.
"Zamítá se, čtyřko," řekl Dreik ve svém Ixyienu. "Budeme rádi, když to moc neodneseme my."
"No tak jedničko, aspoň bude zábava," žadonil Manwe.
"Ne, tohle není zábava," přidal se Darth Yodus. "Tohle je bitva."
To už Manwe nestihl zareagovat, protože nepřátelské TIE začaly střílet ze svých laserových děl a letka měla co dělat, aby se jim vyhnula. Naštěstí většina spojeneckých stíhaček proletěla celým chumlem stíhaček TIE a boj začal.
"Jednoho máš na ocase, šestko," křikl GuyveR na SkyLuka. Ten se snažila ze všech sil setřást TIE Fightera, ale nepřátelská stíhačka se ho držela pevně.
"Nemůžu mu zmizet," volal do sluchátek.
"SkyLuku, až řeknu teď, tak se stoč na pravobok," řekl jí GuyveR. SkyLuke vyčkával na znamení a stále se pokoušel o úhybné manévry.
"Teď," křikl do sluchátek. SkyLuke rychle stočil svůj stroj doprava. TIE kopíroval jeho cestu, ale do těch míst už pálil rebelský X-wing a sestřelil nepřátelskou stíhačku přesně.
"Díky, GuyveRe," řekla SkyLuke.
"Dobrá práce, sedmičko" ozval se Dreik a věnoval se dál nepřátelským stíhačkám.
"Těch TIEů je tu nějak hodně," křičel Manwe a pálil ze svých laserových děl na stíhačky. Jednu trefil a šel na další.
"Eskadro Delta, eskadro Force a eskadro Rogue, přesuňte se a zaútočte na křižník třídy Strike. Snažte se mu vyřadit turbolasery na pravoboku," nařídil Wooden.
Eskadry Delta a Force byly pilotovány členy RSF, ale eskadra Rogue byla pod velením Aliance a tvořili ji nejslibnější rebelští piloti. Tvořili ji X-wingy a Y-wingy. Všechny tři letky vyrazily ke křižníku a zahájily palbu na pravobok lodi.
"To by měla být hračka," ozval se Rogue osm.
Imperiální křižník se držel a pomáhali mu i všudy přítomné, dotěrné TIE. Jenže palbu podporovaly i dvě korvety patřící k jedné z gild. Po chvíli byl pravobok bez turbolaserů a štíty na levoboku byly oslabené. Jeden z X-wingů vypálil na poraněnou loď protonové torpédo. Z křižníku startovaly záchranné moduly, ale moc jich to nestihlo. Střela udělala svoji práci a loď postihla série výbuchů, než se rozpadla celá.
"Manwe, měli jsme vyřadit turbolasery, ne zničit loď," káral svého kolegu Sephiroth.
"Pardon, neodolal jsem," odpověděl úsměvně Manwe.
"Další cíl si vezmeme na starost támhleten velkoobjemový křižník," určil Darth Yodus, a vyrazil na pomoc dvěma korvetám z Red Hand. Obě už byly poškozeny. Jedna byla dokonce téměř bez štítů a na několika místech měla protržený trup. Než však eskadry stíhaček dorazily, korveta přišla o štíty a za okamžik byla zničena.
"To vám nedaruju," procedil skrz zuby Mantreg a vyždímal z motorů ještě trošku rychlosti a jako první začal pálit do nepřítele v tandemu s GuyveRem. Kolem velkoobjemového křižníku letělo několik desítek TIE Fighterů, které kryli TIE Bombery, jenž oslabovali druhou korvetu jménem Tharen's Destiny.
"Braňte Destiny, než dorazí pomoc," zvolal do sluchátek Kaos z letky Force. Spojenecké a imperiální stíhačky se do sebe pustily a hned po několika výstřelech měly první oběti.
"Mám za sebou čtyři," volal naléhavě Darth Daron z eskadry Force. Pokoušel úhybné manévry, ale moc se mu to nedařilo. Několik výbojů zasáhlo jeho stroj. "Přišel jsem o štíty," zakřičel. Čtyři TIE na něj hrozivě pálily, když v tom všechny zasáhly turbolaserové výboje. Kaos se podíval, kdo ho vytáhl z bryndy. Posily dorazily. Byla to fregata s výsostnými znaky Jabbova klanu jménem Siege.
"Díky, málem bylo po mně," oddechl si Daron a zamířil na bezpečnější místa nabít štíty.
Fregata hned na to začala pálit na velkoobjemový křižník, který byl už silně poškozen a povolal také posilu. Teď na spojence pálily dva velkoobjemové křižníky.
GuyveR si nevšímal nepřátelských stíhaček a pálila na křižník, který na zádi ztratil štíty. Vypálil jedno své protonové torpédo na motory. Další přesný zásah znamenal konec křižníku.

* * *


Ze tří Nebulon-B fregat a čtyř dělových lodí, které vedly bitvu s Imperiálním hvězdným destruktorem a hromadou stíhaček, vydržely dvě fregaty a dvě dělové lodě. Můstek na vlajkové lodi se poněkolikáté otřásl.
"Škody?" zeptal se rychle Wooden.
"Štíty na sedmdesáti procentech, pane," odpověděl důstojník. "Nepřátelské ISD má štíty na čtyřiceti pěti procentech." Wooden si prostudoval, jak drží štíty hvězdného destruktoru a nalezl nepatrné slabé místo.
"Všechny turbolasery ať pálí na generátory štítů," rozkázal. A za okamžik byla veškerá palba soustředěna na ono místo.
"Štíty destruktoru na patnácti procentech," oznámil poručík Malwel.
"A kruci," zaklel Wooden. Posádka nevěděla, na co naráží, ale záhy to zjistila. Vedle oslabeného destruktoru se objevily dvě lodě třídy Carrack a ihned spustily palbu.
"Destruktor se stahuje," oznámil poručík.
"Palte na Carrack jménem Insatiability," rozkázal Wooden. "Jedna dělová loď a druhá fregata ať pálí na ten druhý."
Najednou se můstek opět silně otřásl. Tentokrát to bylo několik silných otřesů.
"Štíty na zádi jsou pryč," vykřikl důstojník.
"Co to bylo?" zeptal se Wooden, ale odpověď už nepotřeboval. Na New Hope zezadu nalétlo několik TIE Bomberů. "Přivolejte nějaké stíhačky, než stihnou druhý nálet," přikázal Wooden.
Několik turbolaserových baterií začalo pálit na TIE, ale i když jich pár zasáhli, zbytek se rychle blížil. Ale z druhé strany se řítilo několik stíhačů a frachťáků, které se stíhačkami TIE udělaly krátký proces.
"Jste čistí," ozval se ženský hlas v reproduktoru na vlajkové lodi. Wooden ten hlas ihned poznal. Přepnul frekvenci na soukromou k frachťáku.
"Ydar, okamžitě se ztrať. Odleť pryč," naléhal na ní.
"Zapomeň, chci pomoct a bojovat," řekla a ukončila spojení.
Fregata opět zahájila palbu na velkoobjemový křižník.
"Jaký je stav boje?" zeptal se Wooden.
"Impérium ztratilo už dva velkoobjemové křižníky, dvě lodě třídy Carrack, křižník Strike, sedm ze čtrnácti letek TIE Fighterů a šest z osmi letek TIE Bomberů," oznámil poručík Malwel. "Naše ztráty jsou dvě korvety, jedna Nebulon-B fregata, dvě dělové lodě, a více než třetina malých lodí a stíhacích lodí. Red Hand ztratila dvě letky stíhaček a jednu korvetu. Zbytek spojenců má asi třicet procent ztrát," zakončil resumé probíhající bitvy.
Z ničeho nic vybouchl nepřátelský velkoobjemový křižník.
"Kdo to byl?" zeptal se Wooden.
Z místa, kde měl záď imperiální křižník, se přihnaly letky eskader Delta, Force a Rogue a pálili na všechny nepřátelé. "Aha, pánové se předvádějí," řekl suše Wooden.
"Nepřítel se stahuje, pane," oznámil kapitán Harven. A skutečně všechny imperiální lodě se řítily pryč od spojeneckých lodí.
"Pane, z hyperprostoru vystupuje několik objektů," oznámil senzorový důstojník. "Jsou to tři rebelské korvety."
"Korveta označená jako Pride of Rebels s námi navazuje spojení," řekl komunikační důstojník.
"Spojte nás," nařídil Wooden. Před ním se objevil obraz Mon Calamariana.
"Buďte zdráv, Woodene," řekl Ackbar.
"Veliteli Ackbare, co pro vás mohu udělat?"
"Vy pro nás nic," řekl Ackbar. "To my vám letíme na pomoc."
"Jak můžete vidět veliteli, tak jsme nepřítele zatlačili do defenzívy," řekl Wooden.
"To ano, ale během chvíle se tu objeví Imperiální posily, dva hvězdné destruktory třídy Victory, abych byl přesný," oznámil Ackbar.
"V tom případě, vaši pomoc ochotně přijímáme," řekl Wooden. "A rád bych vás požádal, abyste převzal velení nad spojeneckými plavidly."
"Vaši žádost přijímám," odpověděl Ackbar. "A co vy?"
"Já jdu do svého X-wingu. Tam venku budu platnější, pane," oznámil Wooden a vydal se do hangáru.

* * *Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://rebel-security-force.forumczech.com
Chris Dash

avatar

Po?et p?ísp?vk? : 168
Join date : 27. 11. 07
Age : 32
Location : Niebelheim

PříspěvekPředmět: Re: 13. Jabba's Palace Navždy   Mon Jun 16, 2008 3:18 pm* * *


Cestou ucítil několik zásahů, ale nebylo to nic, co by poškodilo loď. V hangáru byl osamocený X-wing a v něm čekal už astrodroid. Wooden se vyhoupl do kokpitu svého stroje a okamžitě odstartoval. Ihned, jak vyrazil z hangáru, uviděl, že se imperiální síly sešikovaly a míří opět do boje, ale ještě bez avizovaných posil. Ihned, jak na tohle pomyslel, se z hyperprostoru objevily dva objekty. Každý byl dlouhý 900 metrů. Byly to opravdu VSDčka a jelikož byly jistě plně vybavené, tak se na každém z nich nacházelo šest letek TIE. Wooden na nic nečekal a vyrazil nepříteli vstříc. Snažil se dostat k oslabenému ISD, ale to bylo téměř nemožné, protože před ním bylo několik velkých lodí a spousta stíhaček. Otočil to zpět a zamířil k rebelským letkám. Mezitím se ozval velitel Ackbar. Představil se a oznámil změnu vedení nad spojeneckými silami.
"Zdravím eskadry Delta a Force," řekl Wooden do mikrofonu. "To pořád létáte spolu? Div, že vás ještě nesmetli z oblohy," smál se.
"Woodene? Co ty tady děláš?" zeptal se překvapeně Manwe. "Nemáš stát vedle Ackbara a radit mu?"
"Velitel Ackbar nepotřebuje rady, jsem platný víc tady," odpověděl Wooden a proletěl těsně kolem Manweho. "Delto jedna, rád bych se přidal do eskadry," požádal Dreika.
"Jak je libo, veliteli," oznámil. "Jaký máme cíl?"
"No, řekl jsem si, že bychom mohli začít těmi dvěma Carracky. Jsou docela nalomení a dlouho nevydrží."
"Tak jdeme do nich," pobídl Matrinx.
Všech 28 stíhaček, které zbyly ze tří letek, vyrazilo vstříc k lodi třídy Carrack. Oba Carracky ale letěly vedle sebe vstříc Nebulon-B fregatám a doprovázela je spousta TIE Fighterů.
"K těm se budeme těžko dostávat," ozval se Spidy ze svého X-wingu.
"Prostě se tam prostřílíme," řekl Sephiroth a začal kolem sebe pálit. Jeho snaha přinesla ovoce, protože sestřelil hned tři stíhačky. Ostatní začali střílet stejně zběsile, ale to už tak úspěšné nebylo, protože přišli o moment překvapení.
"Tak se budeme muset nejdřív vypořádat s těmi ošklivými stíhačkami," řekl Darth Daron.
A bitva, která před více než hodinou začala, pokračovala. A tentokrát bylo více na koni Impérium.
Wooden se pověsil za jednoho TIE a kopíroval jeho úhybné manévry, dokud nepocítil, že má vystřelit. V ten správný moment zmáčknul spoušť a několikrát přesně vystřelil z boku do nepřátelské stíhačky, která dostala přímý zásah. Wooden se usmál a letěl hledat další cíl.
"Potřebuju pomoct, je jich tu na mě nějak moc," volal naléhavě Spidy. A skutečně byl v houfu nepřátelských letounů, do kterého střílel i jeden Carrack.
"Vydrž, už letím," řekl Wooden a zamířil ke svému kamarádovi. Už byl téměř na dostřel nepřátelským stíhačkám, které ohrožovaly Spidyho, když ho jedna zasáhla.
"Jsem bez štítů," zavolal Spidy. Letěli k němu i další kolegové z letky, ale ti byli příliš daleko.
"Ještě něco zkusím," ozval se. Byla to poslední slova, co v životě řekl. Nepřátelský Carrack přesně několikrát vystřelil z turbolaserů a Spidyho X-wing se doslova vypařil.
"Spidy!" zavolal Wooden, ale bylo to už zbytečné. Dlouholetý člen Jabba's Palace zemřel. "Ty bastarde," zavrčel pro sebe Wooden a vyrazil proti Carracku. TIE Fighterů si nevšímal a instinktivně jim uhýbal. Letěl nízko nad Carrackem a pálil do něj ze svých laserových děl. Pomocí Síly odhadoval malé výkyvy energie ve štítech a tím je silně oslaboval, zatímco se vyhýbal výstřelům, které na něj šly snad ze všech stran. Po chvilce vypálil protonové torpédo na turbolaser, který sestřelil Spidyho a okamžitě ho vyřadil z provozu. Po vyřazení turbolaseru zamířil proti můstku. Pálil do něj a pomalu oslaboval štíty i v této části lodi. Těsně před srážkou vypálil druhé protonové torpédo a rychle změnil kurz, aby se nesrazil s lodí. Můstek byl naprosto zničený a bezvládná loď byla vyřazena z boje. Několik zásahů turbolaserů z fregat dokonalo dílo.
"To je za Spidyho," zašeptal Wooden. Měl ale zapnutý mikrofon a slyšely to další letky.
"Dobrá práce, Woodene," řekl smutně GuyveR.
"Hezký zásah," ozval se nový hlas. Byla to opět Ydar. "Nechceš je zničit všechny sám?"
"Ydar, už jsem ti řekl, abys zmizela," zavrčel Wooden.
"V žádném případě vás tu nenechám," odsekla.
Wooden stočil stíhačku a vyrazil spolu se dvěma letkami proti zbývajícímu Carracku, který pálil do New Hope, protože druhá Nebulon-B fregata byla už zničena. Jenže po náletu několika letek stíhaček, moc štítů Carracku nezbývalo. Další nálet měl přinést konec imperiální lodě.
"Blíží se hvězdný destruktor třídy Victory," vykřikl Manwe. Stíhačky ustaly v náletu na Carrack, nechaly práci na fregatě a vydaly se společně s některými loděmi spojenců na kolos VSD.
"Pomalu ho načneme a pak budeme ukrajovat, nebo máte nějakou zázračnou taktiku?" zeptala se Ydar.
"Ty leť domů," zavrčel Wooden. "Kde jsou ty korvety a dělové lodě?"
"Zápolí s tím ISDčkem a VSDčkem," odpověděl Darth Yodus.
Wooden se už na nic neptal a začal provádět úhybné manévry, protože turbolaserové baterie detruktoru s označením Scimitar začaly po jednomístných strojích pálit. Desítky turbolaserových baterií a iontových děl pálilo na stíhačky, jenže technika na destruktorech typu Victory není založena pro palbu na jednomístné stroje, takže stíhačky měly ulehčenou práci.
"Palte vším, co máte v arsenálu," přikázal Wooden. Když se chystal vypálit svou salvu, vyrušil ho menší záblesk. "Co se stalo?"
"New Hope zničila ten Carrack," odpověděl radostně Sephiroth.
Takže zbývají jen ty největší lodě, uvažoval Wooden a začal pálit na hvězdný destruktor.
"Ten jen tak nezlomíme," povzdechl si Manwe a uhnul nepřátelským výbojům.
"To si jen myslíš," řekla Ydar a vystřelila několik třaskavých střel. Ty se rozprskly o štít, který klesnul pod dvacet procent.
"Dreiku, nemáš v zásobě taky nějaké třaskavé střely?" zeptal se Wooden.
"Mám, jdu na to," odpověděl mandalorian a vystřelil ze svého Ixiyenu pár třaskavých střel po vzoru Ydar. Scimitar ztratil štíty a měl protržený trup v místech, kde střely dopadly. Všechny stíhačky, které neměly problémy s nepřátelskými TIE zahájily palbu na ohrožený Scimitar. Jenže výboje z laserových děl stíhaček nebyly dost účinné, aby hvězdný destruktor zničily. Naštěstí dorazila rebelská vlajková loď a spustila palbu na nechráněnou loď. Turbolasery brzo protrhly trup na několika místech.
"Vzdalte se od hvězdného destruktoru," varoval všechny hlas ve sluchátkách. Po několika málo vteřinách byl destruktor třídy Victory zničen v oslnivém výbuchu.
"Ztratili jsme další korvetu," oznámil Kaos, který uhýbal před dotěrnými TIE Fightery.
"Tak jdeme na Emperor II, ne?" řekla úsměvně Ydar a vystartovala proti 1600 metrů dlouhému plavidlu.
"Počkej," vykřikl Wooden. "Už má plně nabité štíty."
"Tak je zničíme," řekla Ydar a letěla dál. Wooden věděl, že narozdíl od třídy Victory je třída Imperial vybavena turbolasery s vyspělou zaměřovací technologií pro palbu na rychle letící stíhačky. A pokud spustí celá polovina z šedesáti turbolaserových baterií, je téměř jisté, že zasáhnou i zkušeného pilota.
Naštěstí se Ydar vyhnula prvním ranám a pokropila štít Emperoru II. Jenže druhé palbě se zcela nevyhnula. Jedna střela jí jen škrábnula štít, ale i tak to stačilo.
"Zasáhli mě. Přišla jsem o štíty," zavolala. "a loď je neovladatelná." Další sprška střel zničily loď, ale Ydar se stihla vystřelit v kokpitu. Jenže se srazila s prolétajícím TIEm. Wooden to sledoval s hrůzou v očích. Ihned vyrazil pro ni.
"Woodene, kam letíš? Vrať se!" volal na něj GuyveR.
"Musím pro ní," říkal spíše pro sebe Wooden. Uhýbal turbolaserovým střelám i TIE Fighterům a rychle se blížil ke katapultovanému sedadlu. Bleskově ho zachytil hákem a letěl ke své vlajkové lodi.
"Ať přijde do hangáru zdravotník, rychle," zakřičel téměř hystericky Wooden. Instinktivně se stále uhýbal výstřelům, a kdyby nebylo pomoci jeho kolegů, možná by ho některý výstřel dostal.
Wooden se dostal do hangáru a opatrně přistál. Maličký modul byl téměř zničený, ale leader cítil, že Ydar ještě dýchá. Vyskočil z X-wingu, rychle otevřel modul a opatrně ji vytáhl. Síla mu řekla, že z ní rychle prchá život. Vzal ji do náruče a Ydar pootevřela oči.
"T-tak jsi mě přece jen odtud dostal," vysoukala ze sebe. Bylo vidět, že jí dělá problémy i mluvit.
"Vydrž, už sem běží zdravotník. Budeš v pořádku," nalhával sobě i jí. Ta se pokoušela usmát, ale místo toho zakašlala a z úst jí vytekla krev.
"Chci, abys věděl," začala.
"Ne, řekneš mi to pak," zadržel ji Wooden a stěží zadržoval slzy."Kde je ten zdravotník?!" zakřičel po hangáru, kam se sházeli někteří členové posádky.
"M-musíš to vědět," trvala na svém.
"Co, musím vědět?"
"M-moc mě mrzí, co se tenkrát stalo, Chris- Christiene," poslední slovo téměř nevyslovila. Wooden se pokusil o úsměv, ale nešlo to. Ydar se slabě usmála a zavřela oči. Omdlela.
Wooden cítil, že každou chvilku zemře, jestli rychle nepřijde lékařská pomoc, ale doktor stále nikde. I když byl velmi rozrušený a měl o ni velký strach, snažil se uklidnit.
"Není smrt, je pouze Síla," šeptal pro sebe a hledal význam v té části starého kodexu rytířů Jedi. V hlavě mu proběhlo několik vět dávného Jediho z holocronu: "Využívej svou moc k prospěchu všech. Síla může zachraňovat životy tam, kde lékařská pomoc nestačí."
"Ať mě tu teď nikdo neruší," přikázal do hloučku. Zhluboka se nadechl, přivřel oči a nechal se prostoupit Sílou. Pomocí ní pak prohlédl těžce zraněnou mladou ženu. Několik zlomenin a vnitřní krvácení bylo opravdu vážných. Věděl, že existuje jakýsi Jediský hojivý trans, ale ten by v tomto případě moc nepomohl. Každopádně ji pomocí Síly uvedl do stavu tvrdého spánku, aby alespoň neměla bolesti. Zpomalil krevní oběh, tlukot srdce a jiné orgány na minimum. Nikdy to nedělal, ale Síla a načerpané informace mu říkaly, že dělá správně. Musel nějak provizorně narovnat zlomeniny kostí a zastavit krvácení. Našel první zlomeninu v pravém žebru a pomocí Síly ho narovnával s co největší přesností, aby zapadlo na své místo. Byla to práce, která zabírala spoustu minut, ale dávala Ydar šanci. Wooden pomalu mladou lovkyni ošetřoval a používal hojivou Sílu. Když byl hotov, věděl, že Ydar bude žít, jestli se dostane do nádrže s bactou, aniž by s ní bylo nějak hýbáno. Protože jakýkoliv pohyb by znamenal okamžité obnovení zlomenin. Naštěstí dorazili zdravotníci. Wooden převzal speciální nosítka a upevnil je tak, aby s Ydar co nejméně hýbal.
"Okamžitě jí musíme zavést do nádrže s bactou," řekl doktorovi. Věděl, že na New Hope se jedna nádrž udržuje v provozu. Okamžitě vyrazili s Woodenem v patách. I když byl velmi vyčerpaný z toho dlouhého procesu, věděl, že musí pomoci jí dostat do bacty.
Jakmile dorazili do zdravotnického centra, Wooden opatrně odepnul Ydar od nosítek a opět se nechal prostoupit Sílou. Velmi opatrně ji zvedal a vyděšených lékařů a sestřiček si nevšímal. Když byla Ydar ponořena do nádrže, zhluboka si oddechnul a sesunul se k zemi. Byl vyčerpaný, ale věděl, že Ydar přežije.
Jak tak ležel vedle bacty, vyrušily ho nově příchozí kroky. Důstojník mu oznámil, že je povolán na můstek. Tam ho čekal velitel Ackbar.
"Chci vám oznámit, že vlajková loď nepřítele Emperor II byla zničena."
"Jak jste ji zničili?" zeptal se Wooden, ale únava ho tak zmohla, že ho prakticky nic nezajímalo.
"Několik letek stíhaček se na ni vrhlo jako hladová smečka a doslova ji rozcupovali. Většinu práce udělali vaši lidé," odpověděl Ackbar. "Po zničení vlajkové lodi se zbylé imperiální jednotky stáhly do hyperprostoru. Vyhráli jsme."
Ano, vyhráli. Ale za jakou cenu? Téměř polovina lodí byla zničená a zemřelo hodně dobrých lidí.
"Mohu promluvit ke všem spojencům?" zeptal se Wooden.
"Poslužte si," odpověděl Ackbar a dal pokyn komunikačnímu důstojníkovi.
"Vážení spojenci v boji," začal Wooden. "Dnes jsme vybojovali důležitou bitvu. I přestože jsme vyhráli, dnes jsme ztratili mnoho přátel. Bývalá Jabba's Palace ztratila v boji dvacet svých členů. Proto za týden na Tatooine v naší tajné základně uctím jejich památku. Všichni členové bývalé Jabba's Palace jste zváni na poslední rozloučení s našimi přáteli. Děkuji vám."
Komunikační důstojník přerušil spojení a slova se chopil opět Ackbar.
"Nastavte frekvenci jen pro Rebely," oznámil důstojníkovi. Ten přikývl.
"Všem Rebelům, naloďte se. Letíme domů," oznámil.


Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://rebel-security-force.forumczech.com
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: 13. Jabba's Palace Navždy   

Návrat nahoru Goto down
 
13. Jabba's Palace Navždy
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: =PRIBEH GILDY= :: Vznik gildy-
Přejdi na: