Web & Forum gildy RSF
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 
 

 11. Nový domov

Goto down 
AutorZpráva
Chris Dash

avatar

Po?et p?ísp?vk? : 168
Join date : 27. 11. 07
Age : 32
Location : Niebelheim

PříspěvekPředmět: 11. Nový domov   Mon May 26, 2008 11:41 am

Nový domov     Malá transportní loď vystoupila z hyperprostoru a zamířila si to přímo k zeleno modré planetě, která byla oficiálně označena jako neosídlená, ale někdo tu přece jen byl. Dantooine byla domovem Povstalecké Aliance. A právě se vracel "domů" jeden z nevyšších představitelů Rebelů. Loď začala vysílat na planetu přesně dané kódy, aby vrátila Rebelům trochu klidu a aby náhodou nebyla sestřelena ze vzduchu považována za nepřátelské plavidlo.
     V části planety, kde měli Rebelové základnu, bylo mezitím živo. Manwe Sulimo běžel z letové kontroly do části základny, kde měla velitelství Rebel Security Force, že skoro vrážel do ostatních na chodbách. Vřítil se do hlavního sálu RSF rychlostí X-Wingu a tak tak zabránil srážce se svým kolegou Kaosem.
     "Kolikrát jsem ti říkal, abys uvnitř základny nepožíval ten jetpack, Manwe?" zeptal se přísně Wooden, ale z jeho výrazu bylo jasně vidět, že to myslí v žertu. Vlastně se smál, protože při malém incidentu se Kaos polil svým nápojem.
     "Nevím, párkrát," zasmál se Manwe.
     "Aha, já zapomněl, že při malé násobilce jsi ve škole chyběl," oponoval Leader gildy a smál se také. Manwe po něm hodil uražený výraz, který za okamžik zas zmizel.
     "Tak co se stalo, že kvůli tomu Kaos musel přijít o svůj ranní drink?" zeptal se nakonec Wooden. Někteří členové v místnosti se zasmáli, ale utichli, když je Manwe spražil svým pohledem.
     "Přiletěl velitel Bel Iblis, leadeře. Chce se s tebou sejít u něho v kanceláři v osm hodin." Woodenovi došlo, proč Manwe celou dobu spěchal. Setkání se koná za pět minut a Bel Iblisova kancelář není nejblíž. Wooden vyrazil ze dveří a ještě zavolal za Manwem: "Příště použij comlink."
     "Příště si ho nesmím zapomenout vzít," zavolal za ním Manwe.
     Leader Rebel Security Force spěchal chodbami nevšímaje si pohledů ostatního personálu základny. Jako správný velitel si však nedovolil běžet, ale na druhou stranu také si nechtěl dovolit přijít na schůzku pozdě. Naštěstí přišel přesně na čas. Vstoupil do Bel Iblisovy kanceláře, kde na něj bývalý senátor čekal.
     "Dobré ráno, Woodene. Posaďte se," přivítal Bel Iblis leadera.
     "Děkuji, pane," řekl Wooden a posadil se naproti jednomu z velitelů Povstalecké Aliance. "O čem jste chtěl se mnou mluvit?" pokračoval.
     "Víte, Rebelové se musejí před Impériem skrývat. Dantooine nám poskytuje dobré útočiště, ale to nemusí trvat dlouho. Vždy musíme mít místo, kam přesuneme základnu. Jedno takové jsme měli, jenže jsme zjistili, že na té planetě byla vysazena imperiální posádka. Budeme muset rychle najít jiné místo. Po vás chci, abyste nám jej pomohl najít. Podrobnosti najdete zde," ukončil svůj proslov Garm Bel Iblis a ukázal na datapad.
     "Dobře, najdeme pro Rebely nový domov," odpověděl Wooden.
     "Můžete jít," propustil Bel Iblis leadera RSF z kanceláře.
     Wooden šel zpátky do místnosti, kde měla vedení jeho gilda. Osazenstvo místnosti se mezitím změnilo. Na Kaosově místě nyní seděl GuyveR a u displaye Daron. Byli to jeho dva přátelé ještě z dob, kdy všichni sloužili Jabbovi.
     "Kde je Kaos s Manwem?" zeptal se.
     "Šli si spolu zacvičit. Kaos měl pocit, že mu Manwe něco dluží za to polití," odpověděl Daron a dál sledoval údaje z monitoru. Wooden na to přikývl.
     "GuyveRe, budu něco potřebovat," obrátil se ke svému dlouholetému příteli.
     "Co to bude, šéfe?"
     "Bel Iblis nám dal za úkol najít náhradní stanoviště pro rebelskou základnu. Dej všem vědět, ať hledají. Přilož jim soubory z tohoto datapadu. Kdo objeví vhodnou planetu, ať mi dá ihned vědět."
     "Hned se do toho dám," přitakal GuyveR a začal pracovat na novém úkolu.
Wooden vyrazil z velína do svého pokoje, kde měl vlastní terminál a mohl tam v klidu najít nové útočiště. V pokoji se usadil a dal se do hledání. Po použití informací od Bel Iblise se výběr planet ztenčil, ale pořád to bylo na hodně dlouho. Zúžil tedy výběr ještě o své požadavky. Rozhodně nechtěl na nehostinnou planetu, nebo do Huttského prostoru. Dvě nebo tři planety se mu zdály vhodné, ale když se podíval do podrobnějšího infa, zjistil, že je může rovnou vyškrtnout. Jedna byla moc daleko, další byla příliš obydlená.
     Po třech hodinách marného pátrání si Wooden chtěl dát přestávku, když vtom se mu ozval comlink.
     "Woodene, asi jsem objevil vhodné místo," ozval se do comlinku Yodus. "Přijď do hlavního sálu, ukážu ti ho."
     "Hned jsem tam. A svolejte všechny členy, kteří jsou na Dantooinu," odpověděl Wooden a vyrazil z pokoje.
     Když přišel do místnosti, čekalo na něj asi patnáct lovců.
     "Zdravím vás," řekl Wooden do místnosti a odpovědění se mu ozvalo patnáct zpětných pozdravů. "Tak co jsi našel?" zeptal se, když se usadil ve svém křesle. Yodus přikývl a vyvolal obraz nějaké planety, kterou Wooden nepoznával.
     "Toto je čtvrtý měsíc plynného obra planety Yavin," odpověděl na nepoloženou otázku. " Šedesát devět procent jeho povrchu je pevnina. Yavin IV je rozdělený na čtyři kontinenty a zbytek světa je pokrty oceány a mořem, které jsou propojené. Jména kontinentů jsou Starloft, Swivven, Koos a Wetyin. Denní cyklus je jen o minutu kratší než galaktický standard a měsíc má období sucha a dešťů." Tím Yodus přednesl obecné info o planetě a všichni se dali do čtení podrobnějších údajů.
     "O minutu míň? To se vůbec nevyspím," zoufal si Manwe, načež se všichni hlasitě zasmáli.
     Wooden četl dál o tom, že Yavin IV má dva druhy soumraků. Pokud je Yavin odvrácen od slunce, ale stále přivrácen k obrovi, nastává na něm "zářící noc" a džungle je prosvícena matnou září pastelových barev. Pokud je strana měsíce odvrácena jak od slunce, tak od obra nebo obr zakryje slunce, nastává temná noc. A v tom případě prudký pokles teploty vytváří četné bouře. Další informace se týkaly fauny a flóry, které byly na Yavinu IV v hojném počtu. Pak zde byly informace z historie, která momentálně nebyla příliš důležitá, takže to teď Wooden přeskočil, ale určitě se k ní vrátí později.
     "Pralesy poskytnou perfektní krytí, jsou tam i nějaké stavby a měsíc je odlehlý od všech hyperprostorových cest," zakončil Yodus.
     "Yavin IV, to mi něco říká," opakoval pro sebe SkyLuke. "Už vím!" vykřikl na celou místnost, až se někteří členové lekli a Wooden se obrátil za zdrojem hluku.
     "Ten měsíc není úplně opuštěn. Žije tam jedna osoba - starý známý. Mohl by nám poskytnout bližší info," vysvětloval rychle SkyLuke.
     "Poletíme ten měsíc prozkoumat. SkyLuku, ať nám připraví loď a zašli zprávu Bel Iblisovi, že odlétáme na průzkum. Yodusi, zkus nám stáhnout veškeré informace o Yavinu," rozdal Wooden instrukce. "Kaosi, bylo by fajn, kdybys letěl s námi." Rodianský lovec se na výpravě do neznáma vždy hodí. "Ostatní mohou jít."
     Za dvacet minut už trojice Rebelů seděla v lehkém frachťáku připravená vyrazit na cestu. Když dostali povolení, okamžitě odstartovali.
     "Kdo to vůbec je na tom Yavinu?" zeptal se Wooden.
     "Jeden dávný známý. Říká si Matrinx. Ani nevím, proč tam letěl," odpověděl SkyLuke.
     "Možná na něj narazíme. Je přátelský?" zeptal se Kaos.
     "Určitě nás nezastřelí hned, jak nás potká. Ale možná po letech samoty mu mohlo třeba hrábnout. Dřív to byl v pohodě kluk."
     "Doufejme, že ho džungle na Yavinu IV nepoznamenala," odpověděl Rodian.
Cestou hyperprostorem si Wooden a jeho kolegové zpestřili pročítáním informací o Yavinu a při příletu k planetě věděli vše, co se dalo v začínající občanské válce sehnat.
     "Přistaneme u té nejvyšší budovy," ukázal na mapu Wooden a zamířil tím směrem frachťákem. "Vysílejte na všech frekvencích k planetě, aby se o nás dozvěděl," dodal ještě.
     Po přistání je čekal pohled na džungli plnou života a nejrůznějších zvuků. Za nimi se rozprostíral Velký chrám Massassiů. Wooden zde cítil pomocí Síly mnoho života, ale také zde byla velká aura temné strany Síly. Na tuhle část průzkumu si musí najít čas později.
     "Bude třeba sem poslat přírodovědce, aby zdokumentovali všechny různé formy života," poznamenal Kaos.
     "To bude práce na několik měsíců minimálně," odpověděl jí SkyLuke.
     "Tak co pánové, máte chuť divoký lov v přírodě, nebo dáme raději přednost kulturním památkám?" zeptal se Wooden.
     "Jsem vždy pro přírodu," usmál se Kaos a prověřil si, že má skutečně nabitý blaster a na svých místech své dva vibro-nože.
     "Tak jdeme," řekl SkyLuke a vyrazil do džungle po nejschůdnější pěšině. Zbylí dva členové ho následovali. Po pár krocích se ale všichni zastavili, když k nim přilétlo hejno malého kousavého hmyzu. A začalo na trojici útočit. Máchali rukama kolem sebe, ale to jim moc nepomáhalo.
     "Au," sykl SkyLuke, když ho jeden z těch maličkých tvorečků přesně kousnul do ruky. Nechal za sebou malou krvavou ranku.
     "Piranní brouci!" sykl Kaos.
Wooden se snažil udržet se klidný, ale to množství Piraníků ho rušilo. Ještě jednou se nadechl a nechal se prostoupit Silou. Využil jí k ochranné auře pro sebe a své dva kolegy. Piranní brouci teď útočili na prázdno a naráželi do neviditelné clony kousek od lidské pokožky. Kaos zalapal po dechu překvapením a SkyLuke nechápal, co se děje.
     "Woodene..." hlesl Kaos. Ale ten ho gestem ruky umlčel.
     "Zpátky na mýtinu k lodi," řekl a přitom měl stále mírně přivřené oči, jak moc se soustředil udržet ochranu nejen nad sebou, ale i nad svými přáteli. "Dlouho to neudržím," dodal.
     Všichni tři se v tichosti vrátili ke své lodi a Wooden si hlasitě oddechl. Cítil se trošku unavený a byl trochu zpocený. Když vydechoval, Kaos se k němu otočil:      "Ty používáš Sílu. Jsi Jedi?" zeptal se zpříma. Wooden se na ní podíval a zavrtěl hlavou.
     "Ne, nejsem. Znám jen pár triků," odpověděl nepříliš pravdivě, ale dostatečně přesvědčivě, aby mu Rodian uvěřil. Nechtěl se o tom bavit teď a tady.
     "Co dělá ruka, SkyLuku?" obrátil se na svého přítele, který si právě lepil bactovou náplast.
     "Přežiju to, ale chtělo by to na ty potvory nějaký repelent."
Wooden chtěl odpovědět, ale vyrušil ho zvuk speederu, který se k nim blížil. Za pár sekund už u nich zastavil a z něj vyskakoval mladý muž. Podle SkyLukeova výrazu to nemohl být nikdo jiný než Matrinx. Ihned od prvního okamžiku působil dojmem lovce. Blaster zavěšený u pasu o sobě říkal, že byl často používán spolu s dalšími předměty za pasem, mezi nimiž nechyběl ani detonátor. Matrinx vyrazil směrem k trojici návštěvníků. Úsměv na tváři dával vědět, že je veselé povahy.
     "Ahoj," pozdravil je, když k nim došel. "Slyšel jsem vaší zprávu a řekl jsem si, že vás tady přivítám. Co vás zavádí na opuštěný Yavin IV?" začal Matrinx.
     "Čau Matrinxi, dlouho jsme se neviděli," pozdravil SkyLuke svého známého.
     "SkyLuku?" řekl nevěřícně mladý lovec. Jakmile ho poznal, ihned ho pořádně objal a SkyLukovi chvilku trvalo, než ho ze sebe dostal. "Jo, fajn. Přivítal jsi mě.      "Už mě pusť," soukal ze sebe SkyLuke.
     "Zdravím tě Matrinxi. Jsem Wooden, tohle je Kaos a se SkyLukem se znáte," začal Wooden. "Hledáme pro Povstaleckou alianci vhodné místo pro novou základnu. Vypadá to, že Yavin IV je dobrá volba, až se vyřeší pár problémů, jako jsou Piranní brouci."
     "Jasně, tohle je skvělé místo a na Piraníky stačí klasický repelent nebo podobný postřik," odsouhlasil Matrinx. "Už jste byli ve Velkém chrámu?" zeptal se.
     "Ještě ne, zrovna se tam chystáme," odpověděl Kaos.
     "Fajn, rád bych šel s vámi. Znám to tam dobře a už dlouho jsem neměl společnost."
     "Průvodce uvítáme," souhlasil Wooden. "Je tam nějaké nebezpečí, nebo překážka?"
     "Ne, uvnitř nám nic nehrozí, ale blastery si vemte klidně s sebou," dostalo se mu odpovědil.
     Všichni si zkontrolovali zbraně a vyrazili do opuštěného Velkého chrámu. Cestou si Wooden zapisoval, co zde bude vše přivést, opravit nebo namontovat. Nebylo toho málo, ale zas to nebylo tak závažné, aby si s tím neporadili. Matrinx se ukázal být dobrým průvodcem a celou dobu vtipkoval a nejvíc se bavil se SkyLukem. Ten mu zas vyprávěl o situaci v galaxii a o rebelské gildě, která Matrinxe nadchla. Po hodině prohlídky byli zase před chrámem.
     "Kolik je tady chrámů?" zeptal se Kaos.
     "Nevím přesně, ale pár jich tu ještě bude. Ale tenhle je největší," odpověděl Matrinx.
     "Tím jsme tady asi zatím skončili. Yavin IV doporučím jako novou rebelskou základnu," rozhodl Wooden a obrátil se k Matrinxovi. "Co budeš teď dělat?"
     "Nevím. Jsem na Yavinu sám už dlouho, tak asi vezmu svojí loď a vydám se zas někam do galaxie způsobit Impériu nějaké škody.
     "A nechceš se přidat k nám? Každý lovec se nám hodí," nabídl Wooden.
     "Moc rád. Kam mám přiletět?" odpověděl nadšeně Matrinx. Wooden vytáhl z kapsy datakartu a dal ji Matrinxovi.
     "Tady máš všechny údaje, které budeš potřebovat - polohu, kódy, jména. Za pár dní se opět uvidíme."
     "Budu se těšit, leadeře," odpověděl Matrinx.
     "Nápodobně," usmál se Wooden a obrátil se ke svým dvěma kolegům. "Pokud nic nemáte, tak můžeme vyrazit."
     Ani Kaos, ani SkyLuke už nic neměli. Všichni tři nastoupili do lodi a mizeli Matrinxovi v dáli. Ale nezmizeli na dlouho. Za pár dní se Matrinx připojí k Rebel Security Force.


Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://rebel-security-force.forumczech.com
 
11. Nový domov
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: =PRIBEH GILDY= :: Vznik gildy-
Přejdi na: