Web & Forum gildy RSF
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 
 

 07. Bitva

Goto down 
AutorZpráva
Chris Dash

avatar

Po?et p?ísp?vk? : 168
Join date : 27. 11. 07
Age : 32
Location : Niebelheim

PříspěvekPředmět: 07. Bitva   Mon Feb 25, 2008 1:47 am

Bitva


     Z plynné planety Bespin odlétaly dvě letky rebelských stíhaček. Eskadru klasických Y-Wingů doprovázely zbrusu nové stíhačky T-65 X-Wing. Dvacet čtyři strojů se stočilo k vytyčenému kurzu a propočítávalo skok do hyperprostoru. Hrstka Rebelů letěla na Bespin kvůli obchodním záležitostem. Jelikož tu byla možnost přímého boje, zvolili raději pro cestu stíhačky. Naštěstí se hrozba boje nepotvrdila, a tak rebelští vojáci a členové gildy RSF alespoň vyzkoušeli nově vyrobené X-Wingy.
     "Kurz Dantooine, veliteli," ozvalo se Woodenovi ve sluchátkách. S X-Wingem měl tu čest trénovat už několik týdnů a ta stíhačka se mu zdála dokonalá. Byla jasně rychlejší, než starší Y-Wingy, měla lepší manévrovatelnost a arsenál. Její vzhled vzdáleně připomínal staré Z-95 Headhuntery, ale aerodynamiku a design měla lepší. Wooden věděl, že jestli Povstalci mají šanci, tak díky právě takovým úžasným strojům, jako je X-Wing. Rebelské vedení uvolnilo několik strojů k užívání členům RSF a téměř všichni z X-Wingů byli nadšeni, ale kromě cvičných letů, do kterých Wooden nutil své lidi, neměli ještě příležitost vyzkoušet je pořádně v akci.
     "Uvidíme se na místě, pánové," odpověděl Wooden, zatáhl páčkou a jeho čistě nablýskaná loď skočila do hyperprostoru. Leader ale věděl, že dříve, či později jeho stroj utrží nějaké rány v boji. Spoléhal na to, že ho dvanáct a půl metrů dlouhá loď také v těch bojích podrží. Jelikož je čekala dlouhá cesta na Dantooine, Wooden si krátil čas pročítáním zpráv o aktivitách Rebelů. Zaujala ho zpráva o jedné útočné jednotce zvané Red Hand. Pokud věděl, tak té vedl jeho bratr. Napadli otrokářskou loď a vysvobodili na padesát otroků. Většina z nich se přidala k Alianci. Pak se dočetl o dalších útocích, několika loupeživých přepadeních, významných i méně významných obchodech a dalších aktivitách. Když byl z toho čtení unavený, rozhodl se, že se trochu prospí. Už skoro usínal, když loď sebou škubla a vyskočila z hyperprostoru. Na to, aby dorazili k cíli, bylo příliš brzo. Hned za ním se objevil i zbytek jeho skupiny.
     "Co nás vytáhlo z hyperprostoru?" zeptal se zmateně Manwe Sulimo letící po Woodenově levém boku. Podle rozmrzelého tónu v hlase ho to právě vzbudilo, ale to asi většinu pilotů. Wooden se chvíli rozhlížel a pak to spatřil.
     "Interdikční křižník Impéria! Vtáhl nás svým projektorem gravitačních studní!" zasyčel SkyLuke.
     "To číhali na nás, nebo je to náhoda?" zeptal se Darth Yodus. Byl to správný dotaz, protože o jejich letu skoro nikdo nevěděl a Impérium by moc asi nezískalo touto akcí na hrstku stíhaček. Wooden si na monitoru přiblížil dění několik desítek kilometrů od nich. Z hangárů se plavilo několik desítek TIE Fighterů a řítily se na jednu nákladní loď, která se snažila vymanit z gravitační studně Interdikčního křižníku.
     "Ne, dvojko," odpověděl Wooden. "Jejich oběť je nějaký frachťák."
     "Jmenuje se Tharis, veliteli," odpověděl modrý jedna ve svém Y-Wingu. "Pokud je mi známo, tak ta loď převáží prototyp nového generátoru štítu, aby nám ho mohli prodat."
     Wooden si vyvolal opět hlášení a skutečně našel zmínku o lehkém frachťáku Tharis. Dva nezávislí obchodníci získali z jednoho z imperiálních skladů prototyp nového vynálezu a v těchto dnech měli dorazit na místo setkání. Jenže je evidentně sledovalo Impérium. Zvláštní na tom bylo, že tu byl jen jeden Interdikční křižník s několika letkami stíhaček TIE. Ale určitě posily v podobě Star Destroyerů dorazí co nevidět.
     "Letíme jim na pomoc," rozhodl Wooden. "Každý se zaměřte na nějaký cíl a palte dle uvážení. Červený dvě, kryj mě!" řekl svému dlouholetému příteli Yodusovi a vyrazil mezi nepřátelské stíhačky.
     "Rozumím, červený jedna," potvrdil bývalý huttský leader a letěl za Woodenem.
     "Červený velitel se asi zbláznil," uslyšel Wooden ve sluchátkách hlas Manweho, po kterém následoval i jeho smích.
     Netrvalo dlouho a TIE si všimly nové hrozby. Některé přestaly v palbě na frachťák a vyrazili proti rebelským stíhačkám. Interdikční křižník se držel zatím stranou, ale tu a tam vypálil ze svých turbolaserů, i když nepřesně. Wooden se pověsil za jednoho TIE a zkoušel pár ran. Nepřítel byl však obratný a nebylo moc míst, kam ho zasáhnout. Wooden si počkal, až bude TIE Fighter k němu trochu bokem a vypálil spršku střel na solární křídlo. Přímý zásah!
     "Bezva rána, červený jedna," pochválil ho spolubojovník s označením červený sedm. Byl to Sephiroth, člen komanda Delta, které se přidalo spolu s mandalorianským válečníkem. Wooden si vyhlídl další cíl, kterých bylo víc než dost.
     "Modrá letko, ať se polovina eskadry postará o ten křižník. Zkuste zasáhnout projektor gravitačních studní, abychom mohli zmizet!" přikázal Wooden a střílel po dalším TIE Fighteru. Hned na to se šestice Y-Wingů oddělila od bitvy a jala se do ostřelování Interdikčního křižníku.
     Po několika minutách boje ze čtyř letek TIE Fighterů zbylo pouhých deset lodí a štíty Interdikčního křižníku byly téměř na nule. Ze dvou rebelských letek zbylo osmnáct lodí. Kdyby nebylo štítů, tak by těch ztrát bylo mnohem více.
     "Juchůůů" ozvalo se ve sluchátkách, když si radostně zakřičel červený pět, GuyveR. Povedlo se mu sestřelit další nepřátelskou stíhačku. Wooden si všiml, že štíty křižníku padly.
     "Všichni zaútočte na ten Interdikční křižník!" přikázal a ze sluchátek se ozvalo několik kladných odpovědí.
     "Gravitační studna je pryč!" rychle oznámil SkyLuke. Wooden si všiml, že k útoku na křižník se přidal i lehký frachták, který zatím schytal nejvíc ran.
     "Frachťáku Tharis, hovoří Červený velitel z rebelského X-Wingu. Zmizte na souřadnice, které vám posílám, ihned! Za chvíli tam přiletíme za vámi." řekl Wooden a poslal souřadnice.
     "Jasně, X-Wingu. Uvidíme se za pár minut. A díky," ozvalo se z frachťáku. Ten poodlétl a za okamžik zmizel v hyperprostoru. Hned nato se z hyperprostoru vynořily tři Star Destroyery - jeden třídy Imperial a dva třídy Victory. Ihned se z hangárů začaly vynořovat desítky TIE Fighterů a všechny tři lodě zahájily palbu.
     "Všichni ustupte do hyperprostoru na místo setkání! Okamžitě," přikázal Wooden. Všechny rebelské lodě jedna po druhé prudce zrychlily a zmizely pryč. Wooden ještě jednou přelétl nad zádí těžce poraněného Interdikčního křižníku a vyslal svá dvě protonová torpéda do ústí motorů velké lodi. To znamenalo konec 600 metrů dlouhé lodi a značnou ztrátu pro Impérium, protože těchto lodí mělo jen hrstku.
     Na Woodena začaly těsně po výbuchu lodi dotírat desítky stíhaček, ale leader RSF rychle zmizel v hyperprostoru. Za několik minut z něj opět vystoupil. Tentokrát zde nebyly žádné lodě Impéria, nýbrž jeho kolegové a jeden lehký frachťák.
     "Čau leadeře, kde se flákáš?" ozval se ve sluchátkách hlas Manweho. "Kolik jsi jich sestřelil? Já tři TIE," chlubil se.
     "Musíš víc trénovat, Manwe," vložil se do hovoru Darth Yodus. "Dostal jsem jich pět."
     "Vždycky jsi měl víc štěstí, ale brzo tě překonám," ušklíbnul se Manwe a pak obrátil pozornost zas k leaderovi. "Tak co?"
     "No, ještě jsem se trošku zdržel. Kolik? Pět stíhaček a jeden Interdikční křižník," odpověděl pyšně Wooden.
     "CO? Tys ho dostal?" zeptal se nevěřícně Sephiroth. "Tak proto ti chybí dvě protonová torpéda." Wooden se na to usmál a upřel pozornost k frachťáku.
     "Měli bychom ho kontaktovat, než nám uletí, leadeře," navrhnul Drake Youx, jakoby četl velitelovy myšlenky.
     "Frachťáku Tharis, kam letíte?" zeptal se pro jistotu Wooden.
     "Rádi bychom se svezli s vámi, červený veliteli. Po téhle zkušenosti jsme se já i můj partner rozhodli přidat k Alianci a vezeme pro vás dárek," dostalo se mu odpovědi.
     "Dobře, posílám vám nové souřadnice. Tam se konečně sejdeme tváří tvář." Zaslal souřadnice a vyslovil poslední rozkaz: "Modrá letko, červená letko, letíme domů."
     Hned na to všechny lodě se vydaly na cestu k planetě Dantooine. Když se vynořili u planety, leteli všichni přímo na místo přistání, kde na ně čekalo několik rebelských velitelů. Wooden se však vydal k frachťáku. Z něj po rampě scházeli dva muži.
     "Dobrý den pánové, říkejte mi Wooden. Jsem leader nově vznikající gildy námezdních lovců Rebel Security Force. Vítám vás na rebelské základně," pronesl formálně.
     "Zdravíme Vás, Leadeře. Jmenuji se ForceSaken a tohle je Selhan, můj obchodní partner," pronesl jeden z mužů.
     "Říkal jste "gildy námezdních lovců"?" zeptal se Selhan. "Mám s lovením zkušenosti a rád bych se k vám přidal." Podíval se na svého kolegu a bylo jasné, že ForceSaken by byl také pro.
     Woodena to trošku zaskočilo. Nečekal, že v bitvě najde nějaké nové členy.
     "Také mám nějaké zkušenosti, a pokud budete pro, tak také nabízím své služby, Leadeře," pronesl ForceSaken.
     "Dobře pánové, teď musím podat hlášení a vy byste měli jít se mnou. Pak půjdeme do naší hlavní místnosti, kde se seznámíte s dalšími členy gildy." Wooden se otočil a Forcesaken se Selhanem ho následovali. "Mimochodem, dnes jste bojovali po boku některých z nich. A dobrá práce, pánové," dodal a pokračoval na rebelské velitelství.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://rebel-security-force.forumczech.com
 
07. Bitva
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: =PRIBEH GILDY= :: Vznik gildy-
Přejdi na: