Web & Forum gildy RSF
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 
 

 04. Nový Leader Desilijicu

Goto down 
AutorZpráva
Chris Dash

avatar

Po?et p?ísp?vk? : 168
Join date : 27. 11. 07
Age : 32
Location : Niebelheim

PříspěvekPředmět: 04. Nový Leader Desilijicu   Sat Feb 23, 2008 10:27 pm

Nový Leader Desilijicu     Dva dny strávené v malém frachťáku jeho pasažér využil k doplnění znalostí o nejnovější události, které strávil v izolaci na Corellii. Pročítal hlášení o počtu a stavu jednotlivých gild. Překvapilo ho, že některé gildy byly svými pány zrušeny krátce po jejich vzniku. Pravděpodobně v nich jejich zakladatelé neviděli budoucnost. I tak gildy v hojném množství přibývaly a staré se měnily. Bylo překvapením, že se nejúspěšnější gilda Jabbova paláce přejmenovala a nesla jméno celého kajidicu. Pozadu nemohla zůstat ani konkurence z klanu Besadii. Gildy zakládali také piráti, pašeráci, obchodníci, dokonce i soukromé osoby. Čtení informací ale nemohlo rebelského leadera zabavovat celé dva dny a tak zdokonaloval své velmi omezené umění Síly, které raději přede všemi skrýval.
     Když počítač odpočítával poslední vteřiny pro vystoupení do normálního prostoru, už jediný člen na lodi seděl v kokpitu a sledoval výhled, který se před ním objevoval. Stovky, nebo dokonce tisíce lodí létaly z planety nebo na planetu. Bylo zde takové rušno, jako v nejzalidněnějších soustavách galaxie. Planeta, nebo spíše měsíc, byla celá pokryta ocelovou zástavbou výškových budov sahajících kilometry vysoko. Měsíc Nar Shaddaa vypadal jako starší a ošuntělejší verze Coruscantu, na jehož pozadí se rýsovala velká planeta Huttů - Nal Hutta.
     Wooden stočil loď směrem k pašeráckému měsíci. Cesta k místu přistání trvala jen několik minut, ale skrz hustou dopravu byla docela náročná a pilot lodi byl rád, že konečně přistál na volné přistávací plošině. Věděl přesně, kam má jít a kde onu osobu začít hledat. Než opustil loď, připnul si k pasu svůj blaster s svou tajnou zbraň zastrčil do skrytého pouzdra ve své zbroji. Nakonec si přetáhl přes hlavu kápi a vyrazil. Jakmile sešel z rampy, narazil na první překážku v podobě dvou strážných, kteří hlídali tuto rampu a která byla evidentně soukromá, čehož si rebelský leader záměrně nevšímal. Postupoval dál po visuté přistávací plošině směrem k budovám a vstříc dvěma strážným. Ti mu zatarasili další průchod a Wooden se musel zastavit asi metr před nimi.
     "Tohle je soukromá plošina, vypadni!" křikl hrubě jeden strážný. Byl to člověk, který měl dobré dva metry výšky.
     "Byla volná, když jsem přistával," odpovídal klidně a tiše leader. "Vsadím se, že na ní nikdo dlouho nepřistál," zhodnotil plošinu a její údržbu.
     "Jo," přitakal druhý strážný. "Naposled jí používal náš bývalý leader Wooden."
     "Takže nevadí, když jí na chvíli použiji," pronesl rebel, který měl stále na hlavě kápi.
     "To teda vadí," zavrčel vysoký strážný. "Teď se otočíš a necháš Jabbovu plošinu volnou," přikázal a položil mu ruku na rameno, aby ho mohl nasměrovat směrem zpátky. Wooden se podíval na cizí ruku na svém rameni a pak na odvážného blázna, který si dovolil takovou drzost.
     Chytil strážcovu ruku a zakroutil s ní, až donutil strážného pokleknout. Přitom druhou rukou rychle vytáhl blaster a zamířil na druhého hlídače, který nestačil nijak zareagovat. Přitom mu sjela kápě z hlavy.
     "Wooden," hlesl tiše druhý strážný a zblednul.
     "Nenuťte mě vám ublížit," řekl Wooden autoritativním tónem. "Brzy tu plošinu zas uvolním. Jen si potřebuji něco zařídit." Po těchto slovech pustil vysokého strážce a zasunul svou zbraň zpátky do pouzdra.
     "Jak si přeješ. Pohlídáme ti tvou loď, leadeře," řekl hromotluk a přitom si mnul svou paži. Wooden si mezitím nasadil zpět kápi a vydal se opět na svou cestu.
     "Už nejsem váš leader," pronesl a pokračoval v chůzi.
     Wooden kráčel dál odhodlán na Nar Shaddaa najít svého přítele a přemluvit ho, aby mu pomohl v bojích za Rebely. Dlouho s tím váhal, ale na pašerácký měsíc se nakonec odhodlal. Vyrazil do cantýny, kam dřív chodíval a kde se jeho kamarádovi zalíbilo. Pašerákovo útočiště byla putyka v Corelliánském sektoru několik ulic od plošiny. Rebelský leader se měl na pozoru, protože na tomhle měsíci si člověk nikdy nemůže být ničím jist. Po několika minutách se konečně dostal do cantýny. Narozdíl od většiny barů na Nar Shaddaa to bylo vcelku čisté místo s dobrým jídlem a pitím.
     "Co to bude?" zeptal se barman, když se nový zákazník posadil u pultu.
     "Hledám člověka jménem Darth Yodus," řekl Wooden a položil před sebe několik creditů. Barmanovi se rozzářily oči, když viděl přivýdělek na dosah ruky.
     "Před třemi dny přiletěl na planetu, pane," odpověděl barman a sápal se po mincích. Wooden ale uhnul.
     "A dál?"
     "Byl tu předevčírem, od té doby jsem ho tu neviděl. Říká se, že má nějaké rozepře s Jabbou." Wooden přistrčil credity k barmanovi.
     "Díky," řekl jen a vyrazil do odpoledního Nar Shaddaa.
     Rebelský leader zauvažoval, kam se vydá. To, že má Jabba s kýmkoliv rozepře, není žádná novinka. Ten Hutt je často mrzutý a není kdovíjak přívětivý. Rozhodl se jít do míst, kde měla stará Jabba's Palace na Nar Shaddaa základnu. Byla to vysoká budova nedaleko od Pašerákova útočiště, takže rebelský leader stál za chvilku před vstupem do staré základny.
Hned u brány ho opět zastavila dvojice stráží.
     "Tohle je sídlo Desilijicu," zavrčel Weequay. "Cizí osoby sem nesmí."
     "Hledám vašeho leadera," odpověděl klidně Wooden.
     "Co mu chceš?" štěkl druhý strážný, vysoký Klatooinián.
     "Osobní záležitost." Wooden ztrácel trpělivost. Na tomhle měsíci nechtěl být dlouho a zdálo se mu, že cesta k leaderovi je pro normálního člověka nedostupná. Uvažoval, jestli se takhle k němu někdo musel plahočit přes neustálé stráže. Jestli ano, tak přišel o spoustu zajímavých nabídek a rozhovorů. "Je tady?" zeptal se.
     "Pokud nemáš domluvenou schůzku, tak tě stejně nepustíme," ušklíbnul se Weequay.
     "Už toho mám dost," procedil skrz ústa leader. Rychle vymrštil svou levou ruku dlaní od sebe. Samotný pohyb byl prázdné gesto, ale Woodenovi pomáhalo k lepšímu užití Síly. Dva strážní odlétli od Woodena a, kdyby je nezastavila stěna budovy, letěli by daleko. Oba strážní upadli do bezvědomí. Wooden překročil jejich těla a vydal se do nitra budovy.
     Nedošel však daleko. Musel nejdřív ještě do monitorovací místnosti. Venkovní incident byl jistě zabrán kamerami a někdo to už určitě viděl. Naštěstí místnost byla těsně za vchodem a jeden rodian u monitorů nepředstavoval problém. Stačilo pomocí Síly zmáčknout jistě body na těle a rodian upadl do hlubokého spánku. Wooden ještě vypnul kamery a vymazal poslední minuty. Nyní se potřeboval dostat do nejvyššího patra, kde obvykle leader přebývá, pokud je na Nar Shaddaa v sídle gildy. U nejbližšího turbo-výtahu stál další strážný. Wooden nechtěl zabíjet, tak mu pomohl výstřel omračujícího paprsku z blasteru. Rychle nastoupil do výtahu, který se za ním se zasyčením zavřel. Wooden stále uvažoval, zda jeho kamarád nabídku přijme. Když se to tak vezme, tak nyní byl vlastně narušitel v jeho teritoriu. Mohl by být kdykoliv a kýmkoliv zastřelen. Wooden zkontroloval svůj blaster a pohodlněji upevnil světelný meč.
     Když se konečně turbo-výtah zastavil a otevřel dveře, Wooden rychle vyskočil. Smysly měl v pozoru a opatrně šel k místnosti, kde očekával leadera klanu Desilijic.Dveře se téměř neslyšitelně otevřely a Wooden nahlédl dovnitř. Místnost byla velká a hlasy několika lidí se rozléhaly. Rebelský leader rychle zaběhl dovnitř a schoval se za nejbližší stěnou s datakartami. Zatím jen poslouchal, zda nepozná ty hlasy.
     "Lord Jabba chce, abyste ho osobně doprovázel cestou na Tatooine," řekl první hlas. Wooden jako reakci slyšel jen zavrčení.
     "Co si to ten Hutt všechno ještě vymyslí?" povzdechl si druhý hlas, který Wooden poznal.
     "Jabba na vás spoléhá," namítl třetí hlas v místnosti. Než stačil kdokoliv něco říct, Wooden vystoupil zpoza stěny a vložil se do řeči: "Jabba na vás nespoléhá, Jabba každého jen využívá," pronesl temně. Trojice se otočila po hlase a zůstala překvapeně zírat. Ale to vydrželo jen okamžik, zanedlouho se k nim vrátil bojový výcvik. Dva muži bleskově zamířili své blastery na nově příchozího, zatímco jejich leader nechal svou zbraň v pouzdře. Všiml si, že Wooden se k ničemu nemá, tak nechtěl přehnaně zareagovat.
     "Kdo jsi a co tu chceš?" zeptal se příkře jeden z mužů s namířeným blasterem. Wooden udělal několik pomalých kroků směrem k trojici mužů.
     "Chci mluvit s Yodusem," řekl klidně a velmi pomalu pozvedl ruce ke kápi a stejně pomalu jí sejmul z hlavy.
     "Woodene?" zeptal se zaskočeně Yodus. V tom mu na stole zablikal komunikátor. Yodus ho aktivoval.
     "Několik našich lidí je v bezvědomí. Někdo je uvnitř základny, pane," ozval se hlas.
     "V pořádku," odpověděl leader Desilijicu. "Zrušte poplach, nic se neděje."
     "Ale..." namítal někdo na druhém konci linky.
     "Už jsem řekl," odpověděl Darth Yodus, ukončil spojení a pohlédl na svého dávného přítele.
     "Co tě sem přivádí, Woody?" zeptal se.
     "Ty," usmál se rebelský leader. "Můžeme si promluvit o samotě?" Yodus přikývl a dal pokyn zbylým dvěma mužům, aby odešli. Ti velmi neochotně opustili místnost.
     "Povím ti, dostat se až k tobě, je dost těžký," začal Wooden.
     "A nenapadlo tě říct místním drbnám, že jsi přiletěl na planetu?" usmál se Yodus. "To bych věděl hned."
     "Nechci, aby o mě věděl celý sektor," ušklíbnul se rebel, ale hned na to zvážněl. "Pamatuješ si na můj odchod z Jabba's Palace?"
     "Jistě, zatvrdil ses, že už nikdy nebudeš v žádné zločinné gildě, že s tímhle druhem žití skončíš." Yodus se odmlčel a prohlédl si zkoumavě svého kamaráda. "Ale tipuju, že to tak pravda nebude."
     "Tak nějak," potvrdil domněnku Wooden. "Nedávno jsem přijal jednu nabídku."
     "Vážně? Co je to za organizaci, kvůli které jsi odešel z odpočinku?" ptal se Yodus.
     "Povstalecká Aliance," zněla odpověď.
     "Páni," hlesl Woodenův přítel. "I když jsem čekal, že nějací obyčejní zločinci by tě nepřiměli k návratu."
     "Nejdřív jsem odmítal jejich ideály, ale poznávám tam nové tváře a nové názory. Je fakt, že mne to přesvědčilo." Wooden se odmlčel. "Rád bych, aby ses přidal ke mě a k Rebel Security Force."Naposledy upravil Wooden dne Sun Feb 24, 2008 4:38 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://rebel-security-force.forumczech.com
Chris Dash

avatar

Po?et p?ísp?vk? : 168
Join date : 27. 11. 07
Age : 32
Location : Niebelheim

PříspěvekPředmět: Re: 04. Nový Leader Desilijicu   Sat Feb 23, 2008 10:28 pm


     Yodus chvíli neodpovídal. Byl zaskočený. "Nemůžu. Slíbil jsem Jabbovi, že zůstanu. Jabba na mě..." nedokončil.
     "...spoléhá. Je mi to jasné," odpověděl zklamaně Wooden. "Jenže to není spoléhání se. Každého využívá jako loutku, s nikým nevyjde. Nezaslouží si tvou loajalitu." Když se Yodus neměl k reakci, Wooden pokračoval: "Stal jsem se rebelským leaderem a s gildou buď pomohu Rebelům vyhrát válku a přinést svobodu galaxii, nebo ve válce padnu."
     "Dobře," řekl Yodus. "Připojím se k tobě."
     Wooden byl dost překvapený. Čekal, že bude svého kamaráda ještě několik dlouhých chvil přemlouvat.
     "Vážně?" zamrkal překvapeně Wooden. "Tak fajn," usmál se. "Vítej v rebelské gildě."
     "Jsem rád, že jsem zas s tebou. Jen to ohlásím Jab-" než to stihl doříct, dveře se opět otevřely a do nich vstoupili Yodusovi dva zástupci se čtyřmi dalšími členy gildy v patách.
     "Lord Jabba chce s vámi oběma mluvit," křikl na ně jeden z dvou mužů z dálky. Všichni už měli blastery připravené v rukou.
     Dva přátelé se na sebe podívali a oběma došlo, že je Jabba chce zajmout. Rychle uskočili za nejbližší stěnu s datakartami a vytáhli své blastery. Mezitím útočníci spustili palbu.
     "Vzdejte to," křikl na ně jeden ze zástupců. "Nikdy se ze základny nedostanete živí."
     "To se ještě uvidí," zamumlal Yodus a několikrát vypálil směrem k útočníkům. Jednoho z nich zasáhl.
     "Takhle to nemá cenu," usoudil Wooden a začal se hrabat mezi datakartami. "Schválně, jestli to tu ještě je."
     "Co to děláš?" zeptal se zmateně Yodus. Rebelský leader stále odhrnoval balíky datakaret, až to konečně našel. Odklopil malé víko, pod kterým bylo několik tlačítek. Stačilo zadat správný kód a tlačítka se zeleně rozsvítila.
     "Trefa," usmál se Wooden. "Kryj mě, musím se dostat přes uličku k protější stěně. Dostanu nás pryč snadno a rychle." Yodus přikývl a začal zběsile opětovat nepřátelskou palbu. Zatímco se útočníci kryli, Wooden udělal rychlý skok a dostal se k místu, kam potřeboval. Protější stěna mezitím povyjela a objevil se malý výklenek.
     "Páni, nechal jsem tu spoustu zajímavostí," žasl Wooden a začal to všechno strkat do kapes.
     "Woody, dělej," křikl z protější uličky Yodus. Wooden přikývl a vzal z výklenku dvě poslední věci připomínající tenké dlouhé batohy. Hodil je naproti k Yodusovi a skrz palbu se dostal zpátky.
     "Nasaď si to," řekl Wooden a sám si vzal jeden batoh.
     "Co to je, co se s tím dělá?" ptal se zmateně Darth Yodus. Wooden mezitím svým blasterem vystřílel velké okno, které se nacházelo za masivním leaderovým stolem.
     "Těsně po tom, co vyskočíš, zmáčkneš tohle tlačítko," ukázal na malý bod u pravého ramena. "Až vyjede speciální plachta s tryskami, vyjedou po stranách i joysticky. Ovládání je snadné, na pravé páčce navíc ovládáš rychlost a na levém výšku. Leť za mnou."
     "My vyskočíme?" zděsil se Yodus.
     "Běž, budu tě krýt," křikl na něj Wooden a pálil ze svého blasteru. Zasáhl jednoho z útočníků, ale dveřmi vešli další tři.
     "Kde máte ty nálože?" křikl někdo z druhé strany místnosti.
     "Tak už běž," řekl znovu Wooden a strčil do svého kamaráda. Ten vyběhl a skočil skrz rozbité okno. Wooden použil Sílu a strčil do stěny před sebou. Následný dominový efekt útočníky překvapil a zdržel. Wooden se rozběhl k oknu a skočil. Viděl před sebou Yoduse, jak už bere do rukou páčky, a trysky ze zařízení jsou v provozu. Sám zmáčknul tlačítko. Speciální plachta se roztáhla a ztvrdla. Nicméně byla stejně lehká a Wooden začal plachtit. Roztáhl ruce, do kterých mu vjely páčky, a začal přístroj ovládat. Následně se dostal ke svému kamarádovi na doslech.
     "Jak se ti letí?" zakřičel na něj.
     "Je to super! Už vím, jak na to," usmál se Yodus a zakroužil kolem své osy.
     "Bezva, hlavně nemačkej to tlačítko u levého ramene," varoval ho.
     "Proč? Na co je?" křičel zmateně Yodus. Wooden měl problémy ho v tom větru slyšet.
     "Je to takový turbo. Kdo s tím moc neumí, se s tím může dostat až na oběžnou dráhu," odpověděl křikem.
     "Neboj, tohle ovládání je hračka," zavolal Yodus a smál se.
     "Jen počkej, až budeš přistávat," ušklíbl se rebelský leader.
     "Cos povídal?" zakřičel otázku nyní už bývalý vůdce Jabbovy gildy.
     "Že je přistání trošku náročnější. Drž se za mnou, letíme k lodi. A nevraž do támhleté budovy," ukázal ke vzdálenému mrakodrapu.
     "Co? Vždyť je od nás několik kilometrů."
     "No, právě," usmál se Wooden a vystartoval vpřed. Yodus se ho držel. Oba lovci letěli velmi rychle a za chvilku se ocitli nad přistávací plošinou. Wooden pomalu ubíral výšku i rychlost a hladce přistál. Yodus přistál poněkud nemotorněji, ale na to, že letěl poprvé, to byl velmi dobrý výkon.
     Oba nastupovali po rampě lodi, když je zastavily cizí kroky a hlas.
     "Už nás opouštíte, leadeři?" Byl to hlas jednoho ze dvou strážných. Oba lovci se na rampě otočili. Za nimi stáli oba strážní.
     "Dostali jsme zprávu o tom, že vás hledá celá gilda," doplnil druhý strážný.
     Wooden čekal, co se teď bude dít, jenže strážní se neměli k tomu, aby vytáhli zbraně a zastřelili je.
     "Ať letíte kamkoliv, byla by pro nás čest se k vám přidat," pronesl hromotluk.
     "Tady nemáme budoucnost," řekl jeho menší kolega.
     Yodus se usmál na Woodena. "Je to na tobě, leadeře."
     "Dobře, vítejte na palubě, pánové," řekl Wooden a pokračoval do své lodi.
     "Startujeme okamžitě," doplnil Yodus a vyběhl za svým kamarádem. Oba strážní je následovali.
     Wooden převzal řízení a rychle nahodil motory. Za chvilku byla loď v hyperprostoru na cestě na Dantooine.
     "Woody?" zeptal se Yodus ze sedadla kopilota.
     "Ano?"
     "Až přistaneme, zalítáme si zas?" zeptal se.
     "No, asi ne," dostalo se mu odpovědi.
     "Proč?"
     "Protože na Dantooine není žádná výšková budova, ze které bychom mohli skočit," ušklíbl se Wooden.

Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://rebel-security-force.forumczech.com
 
04. Nový Leader Desilijicu
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: =PRIBEH GILDY= :: Vznik gildy-
Přejdi na: